Hlavní navigace

Balkánská verze hudebního kanálu MTV začne vysílat pro Česko

18. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 2. 2008

Čeští a slovenští diváci se brzy dočkají další speciální stanice hudebního kanálu MTV. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) minulý týden udělila licenci pro satelitní vysílání programu MTV Adria, které bude určeno pro země bývalé Jugoslávie, Makedonii, Českou republiku, Slovensko, Slovinsko, Bulharsko a Albánii. Licenci získala společnost Mina Media.

ICTZ23

MTV Adria již vysílá pro oblast Balkánu a nyní se tedy rozšíří i do regionu střední a východní Evropy. Podle serveru Parabola.cz se počítá pro každou zemi s lokálními DVB titulky a později i dabingem. To by znamenalo špatnou zprávu pro českou hudební televizi Óčko, která zatím nemá na tuzemském trhu významnější konkurenci. Současná MTV Europe totiž nedosahuje ani poloviční sledovanosti Óčka a její hlavní nevýhodou je angličtina a horší dostupnost.

MTV původně uvažovala o vlastní česko-slovenské verzi tohoto kanálu, ale několikrát od tohoto kroku upustila. Lokální stanice MTV již vysílají v Polsku (zde se dokonce připravuje vysílání celoevropského MTV ve vysokém rozlišení), Maďarsku či na Ukrajině.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.