Hlavní navigace

Berlusconiho Mediaset připravuje ve Španělsku pilotní projekt HbbTV

23. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 5. 2011

Podobně jako v České republice spolupracuje veřejnoprávní televize se společností Aivel Technologies na testech hybridního televizního vysílání označovaného jako HbbTV, bude ve Španělsku kooperovat tamní pobočka italského gigantu Mediaset, jež patří premiéru Silviu Berlusconimu, s operátorem Telefónica. Oba subjekty to oznámily ve společné tiskové zprávě.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize zahájila testy hybridní televize HbbTV. Co nabízí?

Testy budou kombinovat obsah televizní stanice Telecinco, kterou Mediaset ve Španělsku provozuje, s aktuální nabídkou společnosti Telefónica. Půjde mimo jiné o video-on-demand portály (služby na vyžádání, pozn. red.) Movistar Imagenio a Movistar Videoclub a také online archiv Terra TV, který nabízí videa různých televizních stanic, například Showtime, CNN, NBA TV a také video zpravodajství agentury AP. Součástí testu bude také zprovoznění speciální lišty, která bude nabízet různé interaktivní aplikace a možností sdílení prostřednictvím sociálních sítí typu Facebook.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.