Hlavní navigace

Česko má licenci pro dva kanály MTV, majitelé jsou různí

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 11. 2009

29. listopadu odstartuje v České republice a na Slovensku lokalizovaná verze hudebního a lifestylového kanálu MTV. Držitelem licence pro provozování této stanice je společnost CET 21, taktéž vlastník stejného dokumentu pro TV Nova. Jak si však všiml ekonomický deník E15, na posledním zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) došlo k zajímavé situaci. Licenci pro území České republiky získala také společnost MTV Networks.

Firmu vlastní podle deníku společnost MTV Networks Polska. Důvod, proč MTV Networks požádala o změnu licenčních podmínek v době, kdy se má evropská mutace kvůli startu MTV Czech stáhnout, je nejasný a nezná ho právě ani vlastník licence pro česko-slovenskou verzi. O tom nic nevím. MTV Europe nebude na základě smlouvy vysílat na území Česka, dokud bude vysílat náš kanál, uvedl pro list generální ředitel Novy Petr Dvořák. Společnost MTV Networks se sídlem v pražských Nuslích byla zapsána do Obchodního rejstříku 8. října, jejím jednatelem je James Edward O'NeillVelké Británie.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).