Hlavní navigace

Digitální televize Z 1 má také zájem o Plzeň a Ostravu

Nová digitální zpravodajská televize Z 1 má kromě Prahy a Brna zájem začít vysílat v dohledné době také v Plzni a Ostravě. Časopisu Strategie to prozradil její generální ředitel Martin Mrnka, který chce do těchto lokalit expandovat s provozovatelem pražského multiplexu B, společností Czech Digital Group (CDG). Stanice získala také licenci pro satelitní vysílání. Její program bude šířen prostřednictvím družice Astra 1E na pozici 23.5 st. východně a dostupnost zajistí také kabelové rozvody, kam se Z 1 dostane do základní nabídky jako tzv. must carry program.

O rozšíření tohoto zpravodajského kanálu do dalších lokalit zatím nechce mluvit předseda představenstva CDG Leoš Pohl. Pokud nebudou uzavřena obchodní jednání a naše síť zaplněná, bylo by předčasné ode mne tuto věc komentovat, řekl Pohl. Zároveň však dodal, že zapnutí multiplexu B v Brně není závislé na TPP.

Na satelitu i na internetu, tedy na obou platformách, kde televizní signál výrazně přesahuje státní hranice, bude vysílání Z 1 nekódované. A to i v případě pořadů nakoupených v zahraničí. Martin Mrnka potvrdil DigiZone.cz, že stále platí jeho prohlášení ze začátku března, kdy před novináři uvedl: Při nákupu zahraničních pořadů po nás sice producenti požadovali, abychom jejich vysílání zakódovali, ale my jim argumentujeme tím, že český dabing je v podstatě jistým způsobem kódování. Zatím nám to schvalují.

ČTĚTE TAKÉ: Zpravodajsko-publicistická Z 1 bude od začátku vysílat širokoúhle

Našli jste v článku chybu?