Hlavní navigace

Discovery Channel změní od 1. září grafiku. Podívejte se, jak moc

26. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
26. 8. 2011

NÁHLEDY UVNITŘ Změnou grafického obalu, znělek a upoutávek projde od 1. září placený kabelový a satelitní dokumentární kanál Discovery Channel. V Polsku a Maďarsku se programy Discovery promění již příští pondělí 29. srpna, od 1. září v České a Slovenské republice, Rumunsku a balkánských zemích, od 5. září v Jižní Africe, na Blízkém východě a v Turecku a od 7. září v Rusku a na Ukrajině. Informoval o tom Marek Němec z agentury Pram, která Discovery Networks zastupuje v České republice.

K TÉMATU: Discovery Channel odvysílá dokument o ničivém zemětřesení v Japonsku

Úpravy grafiky je podle Discovery výsledkem několikaměsíční analýzy programového portfolia, která probíhala pod vedením Paula Wellinga, senior viceprezidenta a ředitele vysílacích kanálů Discovery Networks CEEMEA. Moderní vzhled se v celém regionu představí pod novou značkou Life Unlimited. Touto změnou společnost Discovery dokazuje, že se snaží poskytovat divákům programy, které odpovídají jejich životnímu stylu. Nový vzhled proto odráží moderní dobu a bude jej symbolizovat i unikátní, zábavná a inspirující nabídka programů, vysvětlil Paul Welling.

Life Unlimited (Život bez hranic) je zároveň novým sloganem Discovery. Oslavuje osobnosti, které divákům otevírají dosud nepoznané světy. Nová forma grafické prezentace cílí především na hlavní diváckou skupinu kanálů Discovery, jíž jsou muži ve věku od 25 do 39 let. Se změnou grafiky přichází i nová koncepce vysílání, kterou navrhnul kreativní ředitel Discovery Networks CEEMEA Stephen Royle. Využívá akční prvky, rychlou grafiku, ikony na obrazovce a nový vzhled všech menu, podobných nabídkám na iPodu nebo iPhonu.

Ukázka nové grafiky Discovery Channel (Foto: Discovery Networks)

ebf 24 - tip duben

Nová grafika se odrazí i na několika podzimních programových novinkách, například v pořadu Zvědavost, v němž budou známé osobnosti typu Eli Rotha, Moragana Freemana či Maggie Gyllenhaalové klást různé otázky. Novým cyklem bude rovněž Obnovení: Přestavba Ground Zero od produkční společnosti režiséra Stevena Spielberga, které dokumentuje tři roky rekonstrukce místa, na němž stály mrakodrapy Světového obchodního centra (WTC), než se 11. září 2001 zřítily po teroristickém útoku členů Al Kajdy.

Ukázka nové grafiky Discovery Channel (Foto: Discovery Networks)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).