Hlavní navigace

Dnešek je největší vypínací operací v Česku, míní v ČT

31. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 10. 2008

Digitalizace v zemi vrcholí. Tak uvedla včerejší zprávu o dnešním velkém digitálním boomu moderátorka Událostí České televize Iveta Toušlová. Úvod příspěvku sliboval digitální vysílání pro téměř tři pětiny všech diváků v Česku. Je to taková největší vypínací operace v rámci digitalizace v České republice, konstatoval šéf projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš o situaci kanálu ČT 2 a tiskový mluvčí veřejnoprávního média Ladislav Šticha k tomu řekl, že kmitočet, který dnes zabírá tento program, by si měli diváci představit jako dálnici, na kterou se vešel jeden kamion.

Cloud23

K TÉMATU: V Praze, Ústí nad Labem, Plzni a Chebu dnes končí analogová ČT 2

My kamion odstraníme a uvolníme tím čtyři pruhy pro naše programy, vysvětlil Šticha v kostce jednu z hlavních výhod digitálního oproti analogovému vysílání. V reportáži nezapomněli opomenout ani fakt, že set-top-boxy si nebudou muset naladit jen ti, kteří digitální signál teprve získají, ale i ti, kteří už ho přijímají. Přechod se samozřejmě realizuje v oblastech, kde už digitální vysílání běží čili v Praze, Brně, Ostravě, Ústí nad Labem a Domažlicích, takže všude tam si musí diváci naladit set-top-box, informoval Pavel Hanuš. V reportáži padla také zmínka o horizontální a vertikální polarizaci. Naopak vůbec nebyl zmíněn fakt, že digitálně budou vysílat i další kanály, a to Nova a Prima.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).