Hlavní navigace

Do rodinného domu i do 3+ k.k.

4. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Elko EP
Elko EP přichází s multimediálním serverem systému iNELS, který bydlení v chytrém domě posouvá dále do budoucnosti.

Server iMM Client rozšiřuje systém sběrnicové elektroinstalace iNELS a umožňuje do ní integrovat zařízení třetích stran. Propojuje téměř všechny technologie v domě a s aplikací iHC pro mobily a tablety je můžete ovládat odkudkoli a kdykoli. Jde to ale třeba také z televizní obrazovky…

Zařízeními třetích stran se rozumí pouze spotřebiče vybraných značek. U nich, na rozdíl od ostatních, které je možné pouze zapnout a vypnout, se dají přes komunikační rozhraní, například RS-232, 485, či Ethernet (LAN), ovládat jejich funkce a zároveň zobrazovat jejich stav. Jde to například u audia, videa, klimatizace, rekuperace, kamer, dveřních hlásek (IP interkomů), zobrazení dat z meteostanic, měření spotřeby energií či přímého připojení na domácí spotřebiče.

MM_SS3


Autor: Elko EP

iMM Client umožňuje ale například i sdílení fotografií, hudby, videí, televizorů a internetu do takzvaných videozón, čímž se rozumí oblast v níž si například tato multimédia můžete pouštět z centrálního úložiště a k tomu využívat doplňkové služby.

Ikonky jednotlivých prvků systému se zobrazují na půdorysu bytu nebo domu a vy je můžete ovládat a také monitorovat. S výhodou tak můžete během sledování televizního pořadu zkontrolovat obraz z bezpečnostních kamer, upravit teplotu topení nebo si promluvit s návštěvou stojící před vchodem.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.