Hlavní navigace

EPG zařadí na satelitu i Z1, uvažuje se o dalších

3. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 12. 2008

V pondělí 1. prosince dostali abonenti satelitní platformy Skylink a některých programů, které jsou dostupné také na kartách diIGITALlink příjemný dárek, elektronického programového průvodce (EPG). Ten je nyní dostupný např. u Filmboxů, Nostalgie, kanálů TV Nova a řady dalších. Stále však chybí u některých jiných, většinou těch, jejichž distribuci zajišťuje společnost Media Vision, vlastník značky CS Link. Server satCentrum.com proto zajímalo, zdali např. u Filmu+, DoQ nebo Nova Sport bude do budoucna EPG dostupné.

ebf 24 - tip duben

K TÉMATU: Satelitní Skylink začíná aktivovat EPG u dalších kanálů

Odpověď se mu ale podařit nenašlo, ovšem získal od společnosti TradeTec, který zastupuje na českém trhu platformu Skylink, vyjádření, že se EPG bude snažit zabezpečit i u kanálů, jejichž distribuci v praxi nezajišťuje. Šlo by o minimálně HBO, Spektrum, Film+, CS Film a AXN. Podle satCentra však doposud nebyl mezi těmito kanály o EPG zájem. Snaží se fungovat úsporně, asi to považují za zbytečné výdaje, konstatuje server. Příští týden dojde ještě k aktivaci elektronického průvodce u zpravodajského kanálu Z1 a technicky se pracuje i na programech XXX Xtreme a Sport 5.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).