Hlavní navigace

Gmail konečně podporuje hierarchii štítků, zatím experimentálně

Jiří Macich ml.

Gmail nabízí svým uživatelům další experimentální funkci. Tentokrát se vývojáři společnosti Google zaměřili na vylepšení konceptu štítků (nálepek, labels), které už od začátku nahrazují ve webovém rozhraní služby Gmail klasické uživatelské složky. Nově je možné štítky organizovat hierarchicky do stromové struktury. K jednomu štítku tak lze doplňovat další dílčí štítky (zanožené štítky). V nastavení schránky stačí na kartě Laboratoř aktivovat doplněk Vnořené štítky. Uvidíme, kdy se tato funkce…

Doba čtení: 1 minuta

Gmail nabízí svým uživatelům další experimentální funkci. Tentokrát se vývojáři společnosti Google zaměřili na vylepšení konceptu štítků (nálepek, labels), které už od začátku nahrazují ve webovém rozhraní služby Gmail klasické uživatelské složky. Nově je možné štítky organizovat hierarchicky do stromové struktury. K jednomu štítku tak lze doplňovat další dílčí štítky (zanožené štítky). V nastavení schránky stačí na kartě Laboratoř aktivovat doplněk Vnořené štítky. Uvidíme, kdy se tato funkce stane součástí základní výbavy služby. Letos Google z laboratoře přesunul do ostrého provozu šest funkcí. Dalších pět ale naopak bez náhrady stornoval.

Vnořené štítky nejsou první novinkou, kterou Gmail letos svým uživatelům nabídl. Tou největší je zřejmě integrace Google Buzz. Dále můžeme připomenout například jednodušší vybírání pošty z jiných schránek přes POP3, vylepšenou integraci vyhledávače, upozornění na podezřelé přístupy do e-mailové schránky nebo implicitní upřednostňování protokolu HTTPS. Pro inzerenty pak bylo připraveno lepší cílení kontextové reklamy. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?