Hlavní navigace

Google Grants vůbec poprvé podpoří české neziskové organizace

15. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google tento týden v České republice rozjel pilotní kolo programu Google Grants pro lokální neziskové organizace působící v oblastech od vědy a technologie až po životní prostředí a umění. Z došlých přihlášek vybere komise Googlu deset organizací, které pak budou moci svou činnost podpořit online kampaní v reklamním systému AdWords, za kterou jim Google nebude nic účtovat. Přestože je Google v Čechách relativně krátce, od začátku naši činnosti jsme projevovali velký zájem o to dostat program…

Google tento týden v České republice rozjel pilotní kolo programu Google Grants pro lokální neziskové organizace působící v oblastech od vědy a technologie až po životní prostředí a umění. Z došlých přihlášek vybere komise Googlu deset organizací, které pak budou moci svou činnost podpořit online kampaní v reklamním systému AdWords, za kterou jim Google nebude nic účtovat. Přestože je Google v Čechách relativně krátce, od začátku naši činnosti jsme projevovali velký zájem o to dostat program Google Grants do Čech a pomoci tak místním neziskovým organizacím, říká Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Googlu.

Úkolem neziskovek v pilotním kole Google Grants bude popsat způsob, kterým umožní organizace lidem v Česku lepší přístup k informacím, které potřebují, aby si usnadnili každodenní život. Přihlášku do projektu, která je k dispozici na výše odkazovaném webu, je nutné vyplnit do 10. června 2009. Komise pak své favority vyhlásí přesně o měsíc později a jejich online kampaně na účet Googlu budou moci odstartovat začátkem srpna. (Blog Google České republika)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).