Hlavní navigace

J&T rozšiřuje stáj. Investuje hned do tří startupů

27. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další várka projektů, které budou docházet na konzultace do karlínských kanceláří, je z Česka, Slovenska a Finska.

Výši investice do jednotlivých startupů šéf J&T Ventures Adam Kočík neprozrazuje, ale v průměru to mělo být přibližně sedm milionů na projekt. 

Ke gynekologickému FetView a ICE Gate tak ve stáji investičního fondu přibylo Dateio se svou platformou pro cílený marketing, Pygmalios s nástroji pro behaviorální analytiku fyzického chování zákazníků a dění v obchodě a finský projekt 720° s analytickým řešením, který pomáhá se správou kvality prostředí budov.

„I když jsou projekty z portfolia fondu různorodé, jedno mají společné, na trh přichází s inovativním produktem s velkým potenciálem. Navíc všechny mají za sebou skvělý tým,“ tvrdí Kočík s tím, že pátrání po nadějných firmách dál pokračuje. 

J&T nejsou jediní, kteří tento týden ohlásili zainvestovaný startup. Ve své podzimní jízdě pokračuje totiž i Credo Ventures. 

ebf - tip do článku - debata

Tým kolem Ondřeje Bartoše si vyhlédl pražský tým VersionPress, který ulehčuje kontrolu různých verzí ve WordPressu. V podstatě chtějí vytvořit tlačítko „zpět“ pro všechny změny, které uživatel udělá.  Credo tomu věří a poslalo jim 400 tisíc dolarů. 

Credo letos rozjelo svůj druhý fond a o prázdninách se sypaly peníze do slovenského Photoneo, bezpečnostního TeskaLabs a podíl si fond zvýšil i v Apiary.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).