Hlavní navigace

Jak hlasovali poslanci o včerejší novele zákona o elektronických komunikacích? Prohlédněte si přehledy

25. 5. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ TEXT NOVELY – Vládní novela zákona o elektronických komunikacích včera hladce prošla Poslaneckou sněmovnou a teď ji čeká kolečko v Senátu a pak už jen případný podpis prezidenta.

Na včerejší 57. schůzi Poslanecké sněmovny bylo přítomno celkem 155 poslanců. Pro schválení vládní novely telekomunikačního zákona pak bylo zapotřebí 78 hlasů. Krátce před jedenáctou hodinou dopolední pak schválené znění bez problémů prošlo, když pro něj v celkovém součtu hlasovalo 132 přítomných poslanců a žádný nebyl proti. Stenografický záznam schůze naleznete na webu Poslanecké sněmovny.

NAPSALI JSME: Rovnost hlasů znamená, že Hospodářský výbor nedoporučil novelu ZEK ke schválení

Novela ZEK by měla na pořad jednání Sněmovny dorazit až příští týden

Přečtěte si projev ministra Havlíčka, kterým přesvědčil poslance o schválení novely ZEK

Z padesáti sociálních demokratů hlasovalo 39 pro

S nejvyšší absencí volených zástupců se potýkala vládní ČSSD, které se ze sněmovní schůze omluvilo devět poslanců. Poslanec Jan Birke se nepřihlásil k hlasování a Jiří Koskuba se hlasování zdržel. Zbylých 39 sociálně demokratických poslanců se rozhodlo vládní novelu telekomunikačního zákona podpořit.


Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců ČSSD (klikněte pro zvětšení).

ANO vykázalo sedm absencí, chyběl i Andrej Babiš

Ze 47 poslanců vládnoucího hnutí ANO se omluvilo včera sedm. Další čtyři se k hlasování nepřihlásili, nově jmenovaný ministr financí Ivan Pilný se zdržel hlasování. Celkem tak pro návrh novely zákona o elektronických komunikacích hlasovalo 35 poslanců reprezentujících ANO.


Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců ANO (klikněte pro zvětšení).

Komunisté dodali dalších 27 hlasů

Z poslaneckého klubu KSČM dorazili na včerejší schůzi poslanecké sněmovny tři omluvenky a do hlasování se nepřihlásili další tři poslanci. Zbylých dvacet sedm svorně hlasovalo pro vládní návrh diginovely.


Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců KSČM (klikněte pro zvětšení).

TOP 09 chybělo sedm poslanců z dvaceti šesti

S vysokým počtem absencí se potýkala i TOP 09 a Starostové, kterým chybělo celkem sedm poslanců. K hlasování se nepřihlásili další dva, jedním z nich byl i předseda strany Miroslav Kalousek. Hlasování se nakonec zdržel i jeden poslanec a zbylých šestnáct hlasovalo pro schválení vládního návrhu zákona.


Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců TOP 09-S (klikněte pro zvětšení).

ODS se zdrželo jako jeden muž

Odlišný způsob zvolil poslanecký klub občanských demokratů, kterému se ze zasedání omluvili pouze dva poslanci, i když jednou z nich byla dříve populární politička Miroslava Němcová. Zbylých čtrnáct poslanců se pak jednomyslně zdrželo hlasování.


Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců ODS  (klikněte pro zvětšení).

KDÚ-ČSL: drtivá většina ano

Až na dva omluvené poslance, včetně Pavla Bělobrádka a Petra Kudelu, který se k hlasování nepřihlásil, všichni hlasovali pro novelu zákona.

KL22_nominace


Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců KDÚ-ČSL (klikněte pro zvětšení).

Úsvit skoro půl na půl

Ze sedmi poslanců se dva omluvili, jeden zdržel a čtyři hlasovali pro přijetí novely zákona o elektronických komunikacích.

ZEK Úsvit.
Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců Úsvit (klikněte pro zvětšení).

Nezařazení zcela jinak

Odlišný postoj zvolili nezařazení poslanci. Pro nehlasoval ani jediný a plných pět, včetně Milana Šarapatky, se zdrželo. Tomio Okamura se z jednání omluvil.

Jmenný seznam poslanců Nezařazení (klikněte pro zvětšení).
Autor: PSP.cz

Jmenný seznam poslanců Nezařazení (klikněte pro zvětšení).

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.