Hlavní navigace

Ještěd, Černá hora a další analogové vysílače ČT 1 s varovným piktogramem

3. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 6. 2011

UVNITŘ FOTO Už na konci tohoto měsíce čeká Českou republiku jedno z největších vypínání analogového vysílání v letošním roce, tentokrát v územní oblasti Trutnov, a diváci už o tom mají ve vysílání prvního programu České televize důkaz. Dnes odpoledne se v něm objevil známý piktogram, který upozorňuje na blížící se konec daného kanálu. Tato skutečnost se týká mimo jiné vysílačů velkého výkonu.

K TÉMATU: ČT vypne 30. června devět velkých a 174 malých analogových vysílačů

Redakce serveru DigiZone.cz si ověřila, že piktogram se nachází v tuto chvíli na těchto vysílačích:

  • Pardubice – Krásné (22. kanál)
  • Trutnov – Černá hora (23. kanál)
  • Svitavy – Kamenná horka (24. kanál)
  • Rychnov nad Kněžnou – Litický Chlum (28. kanál)
  • Liberec – Ještěd (31. kanál)
  • Semily (38. kanál)

Další vysílače bohužel nebylo možné z Prahy osobním zjištěním prověřit.

ČTĚTE TAKÉ: Na východě Čech nepřešlo na digitální vysílání přibližně ještě 250 tisíc lidí

BRAND23 Workshop

Vypínání, ke kterému dojde 30. června, se týká celkem devíti analogových vysílačů velkého výkonu. Kromě již zmíněných jde také o Brno – Kojál, Hodonín – Babí lom, Mikulov – Děvín a Žďár nad Sázavou – Harusův kopec. K zařazení piktogramu dochází o několik dní dříve, než bylo původně plánováno. Původně tento krok stanovila Česká televize na 23. týden, tedy období od 6. do 12. června. Průběžně se začne ve vysílání objevovat také textová lišta. 1. července se pak bude ještě vysílat upozornění o vypnutí a k definitivnímu konci analogu v ÚO Trutnov dojde o den později. Skončí také 172 dokrývačů ČT 1 a 2 dokrývače ČT 2.

Ilustrační foto České televize ukazuje, kam je umístěn varovný piktogram. Ve vysílání se brzo objeví i informační lišta. (Zdroj: ČT)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).