Hlavní navigace

Jízdní řády bude nově spravovat iDnes.cz

29. 8. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kontroverzní internetová služba jízdních řádů, která byla doposud spojována hlavně s portálem Atlas.cz, se přesune na iDnes.cz. Potvrdil nám to Stanislav Holec, ředitel této multimediální divize. Služba jízdních řádů, kterou provozuje pověřením ministerstva dopravy firma Chaps, zaznamenala v posledních měsících několik kotrmelců. Loni v létě přesměroval Atlas na svůj web lukrativní domény Idos.cz a Jizdnirady.cz a velkou návštěvnost z nich vyplývající si započítal do svých výsledků. Proti tomu…

Kontroverzní internetová služba jízdních řádů, která byla doposud spojována hlavně s portálem Atlas.cz, se přesune na iDnes.cz. Potvrdil nám to Stanislav Holec, ředitel této multimediální divize.

Služba jízdních řádů, kterou provozuje pověřením ministerstva dopravy firma Chaps, zaznamenala v posledních měsících několik kotrmelců. Loni v létě přesměroval Atlas na svůj web lukrativní domény Idos.cz a Jizdnirady.cz a velkou návštěvnost z nich vyplývající si započítal do svých výsledků. Proti tomu se s úspěchem ozvali konkurenti a také profesní Sdružení pro internetovou reklamu, podle něhož tím Atlas porušil etický kodex. V březnu Atlas oznámil, že firma provozující jízdní řády jedná za jeho zády s konkurencí a spolupráci ukončil.

Atlas ještě měl podle dohody s Chapsem do března 2008 na webu jízdních řádů prodávat reklamu (údajně za nemalý měsíční paušál), Chaps mu ovšem nyní smlouvu vypověděl. Podle Davida Duroně, generálního ředitele Atlasu, přestane portál mediálně zastupovat Chaps 11. září 2007. Spojení Atlasu s Chapsem tím definitivně končí.

Jak bude spolupráce iDnesu a Chapsu probíhat, zatím není jisté. Server iDnes prý chystá zveřejnit podrobnosti zítra v tiskové zprávě.

Cloud23

Situace je o to zajímavější, že iDnes byl jedním z kritiků fungování služby jízdních řádů na českém Internetu. „iDNES.cz se před více než rokem zajímal o podmínky licence na provoz služby Jízdní řády. Hlavně jsme chtěli zabránit tomu, aby návštěvnost veřejné služby nezneužila naše konkurence. V současné době o této službě neuvažujeme,“ sdělil Lupě ještě v dubnu Jaroslav Kábele, ředitel iDnes.cz.

Aktualizace 29. srpna 17:40
Atlas ještě v podvečer vydal tiskovou zprávu Atlas končí s IDOSem, ve které David Duroň mimo jiné říká: Vítáme ukončení této spolupráce a uzavření jedné velké kapitoly, která se jmenovala Jízdní řády. Zejména naše obchodní partnery zaskočila krátká 14 denní výpovědní lhůta a nejasnost, co bude dál. Proto jsme pro všechny klienty připravili alternativní mediální plány, které jsme již odeslali a většina klientů je již dokonce i akceptovala.

Autor článku

Autor vede MEDOBOS s.r.o., je Copywriter.cz a dělá weby pro Benešov i Říčany.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).