Hlavní navigace

K Národní politice pro vysokorychlostní přístup

15. 12. 2004
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavý rozpor ve třetí verzi návrhu Národní politiky pro vysokorychlostní přístup MIČR mě zaujal na stránkách poslance Zbyňka Novotného. Na jedné straně MIČR tvrdí, že Vysokorychlostní přístup nemá charakter‚ služby jako takové, kterou by si lidé a podniky pořizovali samostatně, jen kvůli ní samotné, na druhé straně se tu píše, že státní úřady by měly být do roku 2006 připojeny na vysokorychlostní síť (sic 256 kb/s!), a reálně tak budou schopny podstatnou část svých agend spravovat dálkově.…

Zajímavý rozpor ve třetí verzi návrhu Národní politiky pro vysokorychlostní přístup MIČR mě zaujal na stránkách poslance Zbyňka Novotného. Na jedné straně MIČR tvrdí, že Vysokorychlostní přístup nemá charakter‚ služby jako takové, kterou by si lidé a podniky pořizovali samostatně, jen kvůli ní samotné, na druhé straně se tu píše, že státní úřady by měly být do roku 2006 připojeny na vysokorychlostní síť (sic 256 kb/s!), a reálně tak budou schopny podstatnou část svých agend spravovat dálkově. Proč si ten stát pořizuje rychlý Internet, když pro občany to není služba, kterou by si stálo za to pořídit jen kvůli ní samotné? A proč potřebujeme Národní politiku pro něco, co vlastně není potřeba?

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).