Hlavní navigace

Květen nabídne řadu nových kanálů (UVNITŘ VIDEO ZE STARTU SPORTU 5)

2. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 5. 2008

Květen letošního roku je nabitý televizními událostmi tak, jako už dlouho žádný měsíc před ním. Vysílání odstartuje hned několik kanálů, přičemž minimálně tři by měly udělat radost místnímu divákovi. Včera začala v satelitní platformě CS Link testovat provoz motoristická televize Sport 5, která dnes přesně v poledne spustila ostrý provoz. Vede ji bývalý ředitel Galaxie sport Jiří Hojgr, programovým ředitelem je Ladislav Jíša (nový místopředseda Rady ČRo) a manažerem akvizic Daniel Křeček.

V neděli odstartuje z družice Thor na pozici 0.8 st. východně slovenská religiózní televize TV Lux. Ta bude vysílat denně od 7:00 do 24:00 hod. a nabídne dokumenty, publicistiku, diskusní pořady, pohádky, mše ze Slovenska a zpravodajství z Vatikánu. Dalším kanálem, který by mohl svůj start stihnout ještě v květnu, je zpravodajská Z 1, která se chce zaměřit především na tzv. opinion leadery a vyšší management. TV Prima pak hodlá ještě před Eurem rozříšit digitální vysílání do Brna a Ostravy.

ICTZ23

Na své si přijdou i příznivci vysokého rozlišení. K 25. květnu odstartuje v České republice Eurosport HD. Dočkat by se ho měli zákazníci digitálních kabelových sítí, probíhají také jednání o jeho vstupu na satelit. Ve druhém čtvrtletí naplánoval na český trh také expanzi History Channel. Zdali se mu to však podaří ještě v pátém měsíci, je otázkou. Pokud bychom měli hovořit o událostech, které nespadají přímo do spouštění televizních kanálů, velmi očekáván je i start „nováckého“ portálu tn.cz. O tom, zdali se nejedná pouze o nafouknutou bublinu toho, co už na českém internetu funguje, se přesvědčíme v pondělí.

VIDEO: Prvních deset minut nové televize Sport 5 (AVI, 83 MB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.