Hlavní navigace

Čtenáři DigiZone.cz: licence Novy a Primy už neprodlužovat

17. 9. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 9. 2007

Pokud by záleželo na čtenářích serveru DigiZone.cz, televizím Nova a Prima by nebylo možné prodloužit platnost současných, již jednou prodloužených vysílacích licencí, o další čtyři roky, jak to navrhuje poslanec Petr Pleva (ODS). Pozměňovací návrh k vládní verzi diginovely obsahující tento bod předložil Pleva minulý týden sněmovním výborům a ty ho schválily.

MMF23 tip3

Podle čtenářů DigiZone.cz by ale diginovela neměla Nově s Primou umožnit další prodloužení licence „ani náhodou“. Myslí si to 87 procent hlasujících v anketě pod článkem Nova získala významného spojence: poslance Plevu. Podle sedmi procent respondentů je další prodloužení platnosti licencí obou komerčních televizí rozumné, podle jednoho procenta by „nebylo od věci“. Jedno procento hlasujících by licence spíše neprodlužovala a čtyřem procentům respondentů je to jedno. Ankety se zúčastnilo 178 čtenářů.

Poslanec Pleva navrhuje, aby Nova s Primou získaly nárok na automatické prodloužení vysílacích licencí o další čtyři roky v případě, že se jejich provozovatelé přihlásí k plnění Technického plánu přechodu na zemské digitální vysílání (TPP) a získají nárok na jednu bonusovou licenci pro další celoplošný digitální program. Nova by tak mohla vysílat do roku 2021 a Prima do roku 2022, přičemž obě by měly garantované místo v některém z celostátních multiplexů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).