Hlavní navigace

Majitel Evropy 2 a Frekvence 1: nebudeme digitálně vysílat v síti Teleka

15. 4. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
15. 4. 2011

Digitální vysílání v pražském a příbramském multiplexu společnosti Teleko odmítnul provozovatel celoplošných rádií Frekvence 1 a Evropa 2, společnost Lagardère Active ČR. Jeden z jeho programů, Dance rádio, se přitom v této digitální síti na přelomu března a dubna objevil. Po veřejném oznámení společnosti Teleko, že jako první v České republice zahájila řádné zemské digitální rozhlasové vysílání, však Lagardère Active ČR svoje Dance rádio z multiplexu stáhlo.

K TÉMATU: Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami

Nezúčastníme se ani s velkými rádii Frekvence 1 a Evropa 2, ani s lokálními rádii Dance a Bonton, počkáme na ucelenou koncepci digitálního vysílání a na výběr finální platformy. Navíc naším partnerem pro šíření signálu rádií je společnost České Radiokomunikace, se kterou máme dlouhodobé smlouvy, vysvětlil výkonný ředitel Lagardère Active ČR Miroslav Hrnko. České Radiokomunikace zvítězily v loňském tendru Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) na provozovatele krajské sítě pro zemský digitální rozhlas v Praze a středních Čechách.

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace získaly kmitočet pro digitální rozhlas v Praze

Start digitálního rozhlasového multiplexu společnosti Teleko v Praze byl pro mnohé překvapením. Firma si o kmitočty požádala ještě předtím, než ČTÚ vypsal výběrové řízení na krajské sítě pro digitální rozhlas. Navíc vysílá na kanálu LA, který nebyl v původním kmitočtovém plánu pro zemský digitální rozhlas v České republice (v Praze se má vysílat na kanále LL). Českým Radiokomunikacím se podle informací serveru DigiZone.cz vysílání firmy Teleko v Praze nelíbí a hodlají se na ně dotázat ČTÚ.

BRAND

NAPSALI JSME: ČTÚ: Digitální rozhlas od Teleka v Praze je nad kmitočtový plán

Jedním z problematických bodů podle Českých Radiokomunikací je fakt, že zatímco tato společnost zaplatila za kmitočet pro Prahu a střední Čechy přes jeden milion korun, firma Teleko jej získala za sedmitisícový správní poplatek. ČTÚ se hájí tím, že kmitočty firmě Teleko vydat musel a že jde o technicky naprosto rozdílnou síť, která se nedá s budoucím krajským multiplexem Českých Radiokomunikací kvalitativně porovnávat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).