Hlavní navigace

Montážníci T-Mobile televize jsou vázáni věrností, nesmí nabízet konkurenci

11. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 11. 2010

Anténáři a montážníci, kteří se zaváží k montování satelitních kompletů pro novou službu T-Mobile televize, se mohou dostat do problémů, pokud se rozhodnou nabízet také jiné služby než tohoto operátora. Vyplývá to z Rámcové smlouvy o dílo pro instalaci a servis služeb T-Mobile, která má server DigiZone.cz k dispozici. Objednatelem by v tomto případě byla společnost BMB-Green z Prahy.

ČTĚTE TAKÉ: Chuck Norris v reklamě T-Mobilu baví celý svět. Prodá ale i jeho satelitní televizi?

Zhotovitel nesmí při provádění díla zprostředkovávat nebo obstarávat obchody jiné společnosti, zejména nesmí nabízet služby elektronických komunikací; poruší-li tuto povinnost, je objednatel oprávněn odstoupit od této smlouvy a má nárok na smluvní pokutu 100.000,– Kč, uvádí se ve smlouvě mezi BMB-Green a zhotovitelem, tedy tím, kdo bude satelitní komplet instalovat. Zjednodušeně řečeno, montážník se nesmí zmínit před zákazníkem o tom, že existuje konkurence a musí být vázán pouze k tomuto subjektu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.