Hlavní navigace

Multiplex 2 s Novou a Primou ještě neodstartoval, musíte vydržet

31. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 10. 2008

Už od brzkých ranních hodin chodí do redakční e-mailové schránky serveru DigiZone.cz dotazy, jak je možné, že diváci nemohou zachytit vysílání digitálního multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. Stejný případ je i v příspěvcích pod diskusními fóry. Problém je možná jednoduší, než byste si mohli myslet. Vysílání multiplexu 2 s televizemi Nova a Prima zatím nebylo spuštěno. Pravděpodobně v poledne nebo zkraje odpoledne bude tato síť spuštěna v Praze (41. kanál), Brně (40. kanál), Ostravě (39. kanál), Ústí nad Labem (58. kanál), Domažlicích (48. kanál) a Plzni (48. kanál).

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex A skončil, rozdělil se na digitální sítě 1 a 2

Operátorem multiplexu 2 určeného pro komerční televize, v němž ode dneška budou vysílat Nova s Primou, budou České Radiokomunikace. Později se k nim přidají bonusové programy dnešních komerčních televizí – Nova Cinema a Prima klub – a od 11. ledna příštího roku také nová plnoformátová televize Barrandov. Ve všech regionech, kde do včerejšího dne vysílal multiplex A, budou ode dneška dostupné oba nástupnické multiplexy. Digitální síť 2 bude mít ale se startem oproti veřejnoprávnímu multiplexu mírné zpoždění.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.