Hlavní navigace

Nový Windows Home Server uvolněn k testování

28. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vzpomínáte na Windows Home Server? Přestože systém od Microsoftu pro domácí servery, který by měl v moderních domácnostech usnadnit zálohu a sdílení dat, zatím do světa díru neudělal, redmondský softwarový gigant v něm nadále vidí budoucnost. Stávající Windows Home Sever, který se i na našem trhu prodává s několika domácími servery, je založen ještě na systému Windows Server 2003 a v kondici jej Microsoftu udržuje pomocí tzv. Power Packů. Nyní byla pro širší veřejnost uvolněna k testování nová…

Vzpomínáte na Windows Home Server? Přestože systém od Microsoftu pro domácí servery, který by měl v moderních domácnostech usnadnit zálohu a sdílení dat, zatím do světa díru neudělal, redmondský softwarový gigant v něm nadále vidí budoucnost. Stávající Windows Home Sever, který se i na našem trhu prodává s několika domácími servery, je založen ještě na systému Windows Server 2003 a v kondici jej Microsoftu udržuje pomocí tzv. Power Packů. Nyní byla pro širší veřejnost uvolněna k testování nová generace Windows Home Serveru, která vychází ze systému Windows Server 2008 R2.

Nový Windows Home Server vzniká pod kódovým jménem Vail a uživatelům má nabídnout rozšířené možnosti streamování multimediálního obsahu v rámci domácí sítě, vylepšené funkce pro zálohování a obnovení dat u více počítačů v síti, jednodušší správu a ovládání. Microsoft chce nastavit vstřícnější tvář také k partnerům, kteří by své projekty chtěli opírat právě o Windows Home Server. Zájemci si testovací verzi jeho druhé generace mohou stáhnout přes Microsoft Connect. (The Windows Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.