Hlavní navigace

Novým členem Koalice pro digitální televizi je Telefónica O2

25. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 7. 2007

Mezi členy Koalice pro digitální televizi je ode dneška také společnost Telefónica O2 Czech Republic. Provozovatel multiplexu C a pevný i mobilní telefonní operátor se stal patnáctým subjektem, který se připojil k iniciativě Národní koordinační skupiny pro digitalizaci. Dalšími členy koalice jsou Česká televize a televize Nova, všech šest stanic sdružených v Asociaci digitálních televizí (ADT) i ADT jako celek, Asociace spotřební elektroniky, Asociace českých reklamních agentur, společnosti ARBO media, World Digital Quality a Czech Digital Group – provozovatel multiplexu B.

Cloud23

Telefónica O2 Czech Republic již dlouhodobě podporuje digitalizaci v České republice a vždy byla jedním s hlavních propagátorů nových možností, které digitalizace přináší, jako je využívání MHP (Multimedia Home Platform) aplikací apod, píše Telefónica ve své tiskové zprávě. Stanislav Kůra, výkonný ředitel pro strategii a rozvoj produktů, k tomu přidává: Považujeme za přirozené připojit se ke koalici, která může napomoci uvedení nejmodernějších technologií a služeb do komerčního provozu také v České republice již v brzké době. O2 plně podporuje myšlenku na zpřístupnění všech výhod digitálního vysílání co největšímu množství diváků a další rozvoj programové nabídky a přístupu dalších televizních operátorů.

Telefónica O2 Czech Republic nabídla od 2. července 2007 jako první společnost u České republice vysílání programu České televize ve vysoké kvalitě obrazu (HDTV). ČT 1 si v HD mohou naladit diváci v Praze a Brně v zemském digitálním vysílání.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).