Hlavním dodavatelem obsahu pro chystaný experiment DVB-T2 v Praze bude Česká televize. Ta ve spolupráci se svou slovenskou kolegyní nashromáždila dostatek kontentu, aby zkušební vysílání ve formátu 4K (Ultra HD) měla čím vyplnit. Česká televize v současné době už vlastní jednu 4K kameru a od společnosti Sony získala zobrazovač pro tento formát s tunerem DVB-T2. Slovenská veřejnoprávní kolegyně do testovací smyčky ve formátu 4K dodá například jeden z koncertů, který má k dispozici. ČT má dále k dispozici kontent i od Evropské vysílací unie (EBU). DigiZone.cz to sdělil technický ředitel České televize Ivo Ferkl.
K TÉMATU: Experiment DVB-T2 v Praze skončil, Radiokomunikace v něm chtějí pokračovat
České Radiokomunikace získaly v uplynulých dnech povolení od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) v experimentálním šíření signálu DVB-T2 pokračovat. Vysílat se bude opět ze Žižkovského vysílače na kanálu 50 s výkonem necelých 20 kW a vertikální polarizací. Jaká bude ale přesná podoba testů, nechce operátor prozradit. České Radiokomunikace nyní připravují testy nových technologií (například Ultra HD, pozn. red.). Rozsah testů a termín zahájení experimentálního vysílání bude oznámen do konce února 2014,
uvedl pro DigiZone.cz mluvčí společnosti Kamil Chalupa.
Z ARCHIVU: České Radiokomunikace testují v pražském DVB-T2 experimentu dvojí kódování
V minulém experimentu, kde si České Radiokomunikace vyzkoušeli například kódování v systému Irdeto, a později také Conax, tedy takzvaný simulcrypt, skončil přibližně v polovině ledna letošního roku. Operátor ze Žižkova tehdy šířil programy ČT 1 HD, ČT Sport HD, Prima HD a Barrandov HD. Druhá zmíněná stanice byla později odpojena právě z důvodů testů kódování a nahrazena kanály Eurosport a Film Europe HD. Kromě těchto programů tu mohli naladit majitelé přijímačů s tunerem DVB-T2 pozici Test, na níž se vysílala přibližně minutová smyčka v HD formátu. Experiment běžel pouze ve všedních dnech od 8 do 17 hodin, ve zbytku času zde byl pouze monoskop (barevné pruhy).