Hlavní navigace

Pavlínu Kvapilovou v čele nových médií ČT nahradí Pavel Kohout

14. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Česká televize
Česká televize má po odchodu nového šéfa oddělení nových médií. Pavel Kohout na Kavčí hory přešel z konkurenční TV Prima.

Česká televize našla náhradu za bývalou šéfku divize nových médií Pavlínu Kvapilovou. Novým vedoucím se k dnešnímu dni stal Pavel Kohout, dosavadní šéf vývojového oddělení Primy Online.

Kohout má zkušenosti s novými médii už z Primy, kde stejnojmenné oddělení vedl po dva roky. Předtím pracoval mimo jiné jako grafik nebo vývojář v několika firmách (profil na LinkedIn).

„V polovině devadesátých let jsem stál u multimediální revoluce, která se u nás udála s příchodem CD-ROMu. Nyní mám podobný pocit, jelikož způsob konzumace televizního obsahu se v poslední době výrazně mění. Rostou technologické možnosti, vznikají nové formy sledování vysílání a nová očekávání diváků. Těším se na to, že budu moci v České televizi přispět k dalšímu rozvoji těchto platforem,“ cituje ČT Kohoutovo prohlášení k nástupu do nové funkce.

Pavlínu Kvapilovou odvolalo vedení ČT z funkce na konci srpna. V polovině září pak dostala výpověď pro nadbytečnost. Generální ředitel televize Petr Dvořák připustil, že důvodem odvolání bylo to, že Kvapilová veřejně kritizovala vedení ČT za přesun moderátorky Daniely Drtinové do jiného pořadu. 

UXD

Kvapilová po vyhazovu na svém facebookovém profilu prohlásila, že podle analýzy jejích právníků je odvolání neplatné. Od října pak začala vést seminář Televize a nová média na Filozofické fakultě UK. 

Zdroj: Tisková zpráva

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn