Hlavní navigace

Pěvecká show The Voice navazuje na úspěch X Factoru a SuperStar

21. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 6. 2011

UVNITŘ VIDEO Nizozemská komerční stanice RTL 4 vysílala loni jako první novou pěveckou soutěž The Voice. Ta zaznamenala obrovský úspěch, a po právu pak expandoval tento formát i do Spojených států, kde ho nabídl americký kanál NBC. V porotě se objevili hvězdní členové, mimo jiné Christina Aguilera, Adam Levine ze skupiny Maroon 5 nebo zpěvák Cee Lo Green. Po úspěchu za Oceánem se formát vrací opět do Evropy. Nekoupil ho nikdo menší než britská BBC.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česko Slovensko má talent bude na podzim, X Factor příští rok

Na Ostrovech bude vysílat soutěž The Voice v roce 2012 program BBC One. Stanice to oznámila v pátek na svých webových stránkách. Jelikož je Británie považována za jakousi testovací laboratoř úspěšných formátů a inspirují se jí i ostatní evropské státy, je pravděpodobné, že v případě jejího úspěchu bude formát expandovat i do dalších zemí starého kontinentu a za pár let se ho možná dočkáme i v České republice, pokud by se ho některá z tuzemských stanic rozhodla zařadit například jako jeden ze svých programových taháků.

CIF23

Z ARCHIVU: Víkendová sledovanost: GrandFinále SuperStar viděl milion a půl diváků

Sama Christina Aguilera, která, jak již bylo řečeno, se stala součástí americké poroty, říká, že celá soutěž stojí především na tom, jak se jmenuje, tedy na hlasu, čímž se odlišuje od všech ostatních. Soutěžící, který vyhraje, obdrží částku 100 tisíc dolarů a má možnost nahrát vlastní album pod hlavičkou společnosti Universal Music. V čem je The Voice jedinečná? Porotci především nevidí, kdo zpívá do doby, než mu dají svůj případný hlas. Zpěv tak zůstává skutečně hlavním kritériem. Soutěž už má v tuto chvíli jistou expanzi také do Austrálie, Švédska nebo Portugalska.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).