Hlavní navigace

Po vypnutí kanálu 46 někteří Pražané nenaladí multiplex 3

26. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

26. 7. 2010

Ukončení digitálního televizního vysílání v Praze na 46. kanále zkomplikovalo řadě Pražanů příjem multiplexu 3 s televizemi Z1 a Public. Po vypnutí kanálu 46 nastává problém s příjmem multiplexu 3 v prostoru Ruzyně pod Hvězdou (možná i v jiných částech Prahy), napsal v diskusi na DigiZone.cz čtenář Miloš Fraindl. Vysílání multiplexu 3 z dvou silnějších vysílačů Žižkov a Cukrák na kanále 59 podle něj pod Hvězdou naladit nejde.

K TÉMATU: Praha přišla o dva digitální programy: Primu HD a televizi Noe

cif-tip-téma-foto

Kanál 59 má poměrně vysoký kmitočet a hůře se ohýbá pod kopec. Myslím, že zdejší obyvatelé přišli vypnutím nejen o TV Noe, ale i o další dva programy. Teď mají možnost přijímat je ze satelitu nebo si počkat, zda nebudou šířeny také z vysílače Černá hora v Krkonoších, míní Fraindl. Podle jeho zkušenosti je příjem veřejnoprávního multiplexu České televize z Černé hory v této části Prahy lepší než z pražských vysílačů.

Moc by obyvatele Ruzyně potěšil kladný výsledek odvolání společnosti Czech Digital Group (CDG), dodává Fraindl s odkazem na rozhodnutí CDG, která se chce proti odebrání pražského kanálu 46 bránit soudní cestou. Multiplex 3 vysílal na 46. kanále z pražských vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh. Obsah sítě byl totožný jako u multiplexu 3 z vysílačů Žižkov a Cukrák na 59. kanále, navíc ale nabízela křesťanskou televizi Noe a Primu HD.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.