Hlavní navigace

Počet konverzí na mobilních zařízeních v létě roste až o třicet procent

11. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Sezónnost v marketingových kampaních se neomezuje pouze na speciální nabídky a výprodeje, ale také na zařízení, která zákazníci využívají k online vyhledávání a nakupování produktů.

Společnost RTB House analyzovala kampaně realizované pro své klienty a zjistila, že v průběhu léta se aktivita uživatelů s mobilními telefony a tablety zvýšila o třicet procent. Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů. Investice do online reklamy zobrazované na stolních počítačích postupně zpomalují, zatímco množství peněz vynakládané na reklamu v mobilech rapidně vzrůstá.

Polovina online reklamy probíhá v mobilech

Podle poslední zprávy z dílny Pricewaterhouse Coopers a Interactive Advertising Bureau nazvané Internet Advertising Revenue Report vzrostly výdaje na digitální reklamu v roce 2016 ve srovnání s předchozím rokem o 22 % na 72,5 miliardy dolarů. Poprvé v historii připadla více než polovina těchto výdajů na reklamu v mobilech, konkrétně 36,6 miliardy dolarů (51 % z celkových výdajů).

Letošní léto se také ponese ve znamení trendu posilování vlivu mobilní reklamy. RTB House zjistila, že chytré telefony a tablety jsou zařízeními, která lidé berou do ruky více právě v průběhu léta. Ukazují to interní data společnosti získaná na více než 40 trzích v Evropě, Latinské Americe, Asii a Tichomoří, na Blízkém východě a v Africe.

Počet konverzí z mobilních zařízení v průběhu července a srpna 2016 narostl. Podíl mobilů byl o 27–36 % vyšší oproti průměrným hodnotám ve zbytku roku. Mobilní zařízení (chytré telefony a tablety) dohromady vytvořila 28 % celkového počtu konverzí v červenci a téměř 30 % v srpnu (na chytré telefony připadlo 24 % v červenci a více než 25 % v srpnu, zatímco na tablety připadla cca 4 % v obou měsících).

V Česku je situace podobná

Kampaně v České republice dosáhly stejných výsledků. Počet konverzí z mobilních zařízení rostl v červenci i srpnu 2016. Podíl konverzí z chytrých telefonů byl oproti průměru vyšší o 26, resp. 24 %. Mobilní zařízení (chytré telefony a tablety) dohromady zajistila 20 % z celkového počtu konverzí v červenci a téměř 19 % v srpnu.

Trend zvýšeného využívání mobilních telefonů v létě odráží růst mobilního marketingu celkově. Mezi lednem a květnem 2016 bylo na mobilech uskutečněno 19 % konverzí. V roce 2017 tato hodnota vzrostla na 28 %, což odpovídá 50% meziročnímu růstu. Tento trend můžeme očekávat i během letošního léta.

Studie je založena na datech z více než 1000 kampaní, které používají aukční model RTB, který umožňuje nakupovat a prodávat imprese v reálném čase.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).