Hlavní navigace

Rakouské UPC nabídne v kabelu fotbalové Euro v HD

26. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 3. 2008

O mimořádný zážitek pro sportovní fanoušky se letos postará rakouská odnož kabelového a satelitního operátora UPC. Fotbalové Euro jim totiž nabídne ve vysokém rozlišení. UPC podepsalo spolupráci s rakouskou veřejnoprávní televizí a v síti digitální kabelové televize (DVB-C) spustí kanál ORF1 s přídomkem HD. Včera o tom informoval server Broadband TV News. Podobného kroku se dočkají i zákazníci holandských kabelových operátorů u vysílatele NOS.

DT 23

Fotbal nebude ale jediným lákadlem na vysoké rozlišení, počítá se i s dalšími pořady. ORF bude svůj program šířit v rozlišení 720p a 50 snímky za sekundu s kompresí MPEG4/AVC. Zkrátka by však neměli přijít ani čeští diváci. Společnost UPC u nás již teď provozuje ve vysokém rozlišení kanály v digitálním kabelu kanály National Geographic HD a Voom HD. Do nabídky by mohl přibýt i Eurosport HD, který plánuje vstoupit také na český trh a bude vysílat přenosy z Eura 2008.

ČTĚTE TAKÉ:
O zařazení Eurosportu HD jedná například UPC
Eurosport od 25. května v HD verzi pro celou Evropu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).