Hlavní navigace

Regionální vysílání na celoplošné televizi R1 působí komicky

22. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 6. 2009

Nová celoplošná televize R1 recykluje pořady svých partnerských televizí z regionů bez jakéhokoliv dramaturgického zásahu. Projevilo se to u pondělního vysílání, kdy televize anoncovaly sportovní klání na víkend nebo vysílaly některé společné pořady. Ty se pak na celoplošné televizi objevily opakovaně.

ANALÝZA: Dvě televize v jednom: Prima šetří, tři celoplošné programy by neutáhla

Televize R1 vysílá každé ráno dvě hodiny zpravodajství z regionů, které vyplňují reprízy bloků regionálních televizních studií pod stejnou značkou. Reprízy pořadů z pátku ale působí komicky, jelikož nejsou vůbec upraveny aktualizovány. Dnes ráno tak diváci mohli vidět avízo na páteční zápas českých hokejbalistů proti Slovensku v Plzni nebo upoutávky na víkendové akce v regionech, které už proběhly. Komicky působila i předpověď počasí na pátek nebo rotující magazín o zdraví Vitamín, který každá regionální televize vysílá samostatně, jenže R1 tento pořad vysílá až sedmkrát v rámci dvouhodinového blo­ku.

GLOSA: Proč Prima odsouvá svůj třetí kanál na vedlejší kolej?

ICTZ23

Celoplošná verze televize R1 navíc nedisponuje žádným self-promem, a proto nedokáže vyplnit časovou mezeru, která vzniká mezi jednotlivými bloky regionálních televizí. Místo upoutávek na dopolední seriály tak R1 vysílá jen své logo po dobu několika minut. Po skončení regionálního vysílání pokračuje v programu první seriál Jsi můj život, znovu bez jakéhokoliv přirozeného předělu.

DALŠÍ INFORMACE:
Začala vysílat televize R1, třetí program Primy
Televize R1 se snaží zaujmout neúspěšným Panelákem
Televize R1 s EPG pro DVB-T i satelit

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.