Hlavní navigace

Satelitní Skylink je na prodej. Podle deníku E15 za jednu miliardu korun

15. 7. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 322915
15. 7. 2011

Po druhé největší české satelitní službě CS Link se chystá změnit majitele i tuzemská satelitní jednička Skylink. Podle ekonomického deníku E15, jemuž to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje, obchod organizuje banka Rothschild, přičemž česká a slovenská odnož Skylinku se prodává zvlášť. Český Skylink provozuje společnost TradeTec, slovenskou pak firma Skylink, která patří společnosti Towercom, provozovateli všech tří slovenských celoplošných sítí pro zemskou digitální televizi. Hodnota obou Skylinků se odhaduje na jednu miliardu korun.

DISKUTUJTE: Skylink je na prodej. Kdo ho podle vás koupí?

Majitelé televize, finanční skupina J&T, dospěli k názoru, že je nyní vhodná doba k prodeji a že za svou investici právě teď dostanou maximální cenu, konstatuje E15. Banka Rothschild již vypsala první kolo pro podávání nabídek. Nabídky byly podány, zájem projevily především telekomunikační firmy – jak české, tak i společnosti, které se k nám teprve chystají vstoupit, cituje E15 zdroj, který si nepřál být jmenován. Deník dále uvádí, že jedním ze zájemců je telekomunikační společnost T-Mobile, pro niž Skylink zajišťuje její satelitní službu T-Mobile televize. Firma to ale odmítla komentovat.

ČTĚTE TAKÉ: Skylink rozšířil počet HD programů, od 1. května jich nabízí 16

Skylink má momentálně v České republice téměř milion aktivních karet, z toho však valná většina patří k bezplatné základní programové nabídce, u které divák zaplatí pouze cenu karty a její aktivaci a poté operátorovi neodvádí žádné měsíční poplatky. Necelých 200 tisíc zákazníků pak od Skylinku odebírá některý z placených balíčků digitální satelitní televize. J&T, která má být „skrytým“ majitelem Skylinku, v Česku provozovala soukromou zpravodajskou televizi Z1, kterou uzavřela letos v lednu. Na Slovensku jí patří druhá největší televize Joj a její tematický kanál Joj Plus.

Cloud23

NAPSALI JSME: Vstup M7 Group do CS Linku může znamenat zásadní změny v této satelitní službě

Také konkurenční CS Link původně patřil domácímu majiteli, mediální skupině GES, která vlastní poloviční podíl v televizi Prima a ovládala i společnost Czech Digital Group, jež v tuzemsku provozuje celoplošný televizní multiplex 3. V únoru však GES prodal provozovatele CS Linku, společnost Media Vision, lucemburské skupině M7 Group, která vlastní satelitní služby v Holandsku, Belgii a Rakousku. Kromě Skylinku a CS Linku na českém trhu ještě působí dvě satelitní služby, UPC Direct a Digi TV. Obě mají nadnárodního majitele a pod stejnou značkou fungují ve více státech Evropy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).