Hlavní navigace

Sony Pictures Television Networks plánuje v Česku spuštění dalšího kanálu z rodiny AXN

20. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kanál AXN Spin, který je hlavním favoritem na spuštění v České republice a také na Slovensku, se orientuje na mladého diváka do pětadvaceti let. Vysílá seriály i filmy.

Společnost Sony Pictures Television Networks, která je v České republice a na Slovensku provozovatelem kanálu AXN, AXN Crime a AXN Scifi, chce v našem regionu spustit další televizní kanál. S největší pravděpodobností by mělo jít o stanici AXN Spin, ovšem definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. Program by měl odstartovat v první polovině příštího roku, pravděpodobně v jeho druhém kvartálu. Vyplývá to z informací, které má k dispozici server DigiZone.cz.

Ukázka z vysílání HD verze kanálu AXN Spin.
Autor: repro foto AXN Spin HD

Ukázka z vysílání HD verze kanálu AXN Spin.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Skylink zařadil do nabídky AXN. Retro už je dostupné v základním balíku

Sony Pictures Television Networks už v tuto chvíli monitoruje trh a vede předběžná jednání s operátory. Firma především zjišťuje, jaké jsou jejich možnosti. Ve hře jsou dvě možnosti, buďto bude program spuštěn ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), nebo odstartuje ve standardní kvalitě, do které bude z HD konvertován. V jaké podobě nakonec diváci program uvidí bude pochopitelně záviset především na tom, kolik budou operátoři schopni za stanici zaplatit. Program má být pochopitelně lokalizován do češtiny.

Content First 2022_tip temata

Webové stránky kanálu AXN Spin
Autor: repro foto axnspin.pl

Webové stránky kanálu AXN Spin

ČTĚTE TAKÉ: HBO už nezastupuje kanály AXN. Jejich provozovatel buduje vlastní kancelář v Polsku

Kanál AXN Spin byl spuštěn letos v Polsku a společnost se ho v blízké době chystá představit divákům také v Rumunsku. Vysílání AXN Spin je určeno především pro mladší diváky, a to ve věku od třinácti do pětadvaceti let. Program například odvysílal seriály typu Teen Wolf, Smallville nebo Rude Tube, z filmů pak Piráty z Karibiku, Charlieho Andílky nebo Toy Story. Sony je v Evropě také provozovatelem kanálů AXN Black a AXN White. Ty vysílají ve Španělsku, respektive Portugalsku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.