Hlavní navigace

Spuštění AXN HD v Česku a na Slovensku brání maďarské reklamy

Kanál AXN HD je v tuto chvíli dostupný v nabídce kabelového operátora UPC Česká republika, který však ve své síti šíří feed s maďarskými reklamami. Jednání probíhají s operátorem Skylink.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zahájení vysílání kanálu AXN HD u nás a našich východních sousedů nabralo zpoždění. Společnost Sony Pictures Television Networks, která je jeho provozovatelem, v současné době řeší zásadní problém – kterou verzi programu na obou trzích nabídne. Ve hře jsou dvě možnosti – buďto firma spustí verzi, která je nyní dostupná s českou audio stopou i na maďarském trhu, nebo připraví feed speciálně pro naši a Slovenskou republiku. Sony vede intenzivní jednání s operátory.

K TÉMATU: Kanál AXN HD v České republice těsně před startem

Pokud by se však u nás objevila verze, která je dostupná na maďarském trhu, znamenalo by to, že by diváci v Česku i na Slovensku viděli tamní reklamy. Tomu se chce Sony vyhnout. V případě, že by se do vysílání vkládaly reklamy pro náš trh, je tu další otázka: Byli by operátoři ochotni se podílet na nákladech za případný hardware, který by dokázal v době vysílání komerčních přestávek určit, zda je vysílání určeno pro českého/slovenského nebo maďarského diváka?

MMkrize tip Malina

NEPŘEHLÉDNĚTE: Sony Pictures Television Networks plánuje v Česku spuštění dalšího kanálu z rodiny AXN

Program AXN HD je v České republice už přesto dostupný. Do své nabídky ho zařadil největší kabelový operátor u nás, společnost UPC. Právě ta má své nabídce zatím maďarskou verzi, kterou si „nabírá“ přímo v Budapešti. Velký zájem o šíření české verze má podle informací serveru DigiZone.cz společnost M77 Group, která je provozovatelem satelitní služby Skylink. Jejím požadavkem ale je, aby nabízený feed neobsahoval maďarskou reklamu.