Hlavní navigace

Stane se ze značky Samsung chytrý televizor pro tuzemského diváka?

25. 6. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: 115393
TÝDENNÍ REVIZE - Jihokorejská společnost Samsung představila tento týden ve svých televizorech widget Topfun videopůjčovna, který je zároveň první tuzemskou aplikací, která je dostupná také pro majitele této značky z loňského roku. Stále je však otázkou, kdy se dočkáme skutečně tuzemského obsahu v chytrých televizorech od Samsungu. Dlouho slibovaná Česká televize čeká již několik týdnů v Asii ke schválení a nový widget BBC News je bohužel a angličtině. Snad se v budoucnu dočkáme také nějakého toho zpravodajství…

Samsung představil videopůjčovnu Topfun ve svých televizorech

Internetová videopůjčovna Topfun bude dostupná po dobu 365 dnů pouze v televizorech Samsung. Exkluzivní dohodu ve středu podepsaly oba subjekty v jedné z pražských kaváren na Starém městě. U této události nechyběl ani náš externí spolupracovník Čestmír Polák, který nás o novince referoval. Samsung tak přinesl novinářům další fakta o aplikaci, o níž vás DigiZone informoval již počátkem minulého týdne. Videopůjčovna Topfun je jedním z lákadel, na které láká jihokorejský výrobce elektroniky u svých nových modelů, využívat ji však budou moci i majitelé televizorů starších. V tuto chvíli je k dispozici více než 800 českých a zahraničních filmů všech žánrů. Obsah poskytuje celkem 35 subjektů. Mezi ty nejznámější patří Warner Bros. a Universal Pictures. Zákazníci Samsungu se mohou těšit na filmové balíčky (pakety), ale také na novinky filmů, které jim přineseme až do obývacího pokoje už 14 dnů po kinopremiéře, uvedl při příležitosti podpisu smlouvy Radek Přikryl, manažer Topfun Media.

Lukáš Polák: Topfun přinese v Samsungu i exkluzivní premiéry. Nabídne filmy v HD i 3D

Reklama na ČT bude pouze na Dvojce a Čtyřce

Reklama v České televizi zůstane od listopadu letošního roku pouze na programech ČT 2 a ČT 4, a to maximálně v objemu půl procenta jejich celkového vysílacího času. Výnosy z prodeje reklamních časů půjdou do Státního fondu kultury a na podporu sportu, ČT je bude moci použít i pro nákup vysílacích práv pro sportovní události. Ve druhém čtení senátního návrhu novely zákona o ČT o tom v úterý rozhodli poslanci. Plénem sněmovny prošel pozměněný návrh, který minulý čtvrtek odsouhlasil volební výbor sněmovny. Podle něj by celoplošné komerční plnoformátové televize Nova, Prima a Barrandov měly od ledna příštího roku přispívat dvěma procenty z ročního výnosu prodeje reklamy do Státního fondu na podporu kinematografie. Česká televize také nebude moci od letošního listopadu vysílat teleshopping a umisťovat reklamu na své internetové stránky.

Léto na Dvojce - ČT 2

ČT 2, která je oblíbená například díky zajímavým dokumentům, jež pořizuje od BBC (viz foto), bude mít reklamu pouze svátečně. Programy ČT 1 a ČT 24 bez ní zřejmě budou úplně.

Jan Potůček: Omezení reklamy v ČT prošlo do závěrečného čtení ve sněmovně

Harmonie TV se představila veřejnosti

Odborné veřejnosti se v úterý představil projekt nové televizní stanice Harmonie. Její zástupci věnovali hned úvod apelu na novináře, že nejde o stanici určenou seniorům, jak bylo v minulých dnech mylně prezentováno, ale především těm, kteří hledají určitou alternativu a harmonii. Naše pořady bychom chtěli označit jako neagresivní a klidné, řekl na včerejší tiskové konferenci ředitel stanice Jiří Heger. Televize, která se chce vydat za diváky především cestou internetu a kabelových sítí, odstartovala minulý čtvrtek. Nejsme televizí pro seniory nebo důchodce, ale pro starší a pokročilé, apeloval na úterní tiskové konferenci Heger. Rozpětí diváků by prý mělo být velice široké. Určitě jsme chtěli zaplnit díru na našem trhu, uvedl ředitel televize. Na základě určité zkušenosti a vnitřní analýzy tuzemských stanic, kterou si vedení kanálu samo pro sebe udělalo, bylo zjištěno, že tu existuje velice silná divácká skupina, která upřednostňuje pořady, jež bychom mohli označit jako neagresivní, klidné a podobně.

Petra Černocká, Václav Upír Krejčí

Václav Upír Krejčí (vpravo) má děti rád. (Foto: Čestmír Polák, DigiZone.cz)

Lukáš Polák: Nejsme jen pro seniory, brání se nová česká televize Harmonie

Stručně

Poté, co přišel před několika týdny s prázdninovou promo akcí satelitní operátor CS Link, jde o vysílání nových kanálů Hustler TV a Brava HDTV, reaguje na tento krok i konkurenční služba Skylink. Ta nabízí svým zákazníkům hned tři možnosti, jak si s ní užít léto. Jde mimo jiné o „bezplatnou“ nabídku kanálů HBO HD, HBO Comedy, Cinemax a HBO nebo trojici programů CS TV (Doku CS, Kino CS, Muzika CS).

Lukáš Polák: Skylink reaguje na prázdniny u CS Linku. Nabídne také stanice „zdarma“

Videoarchiv vlastních pořadů, ale také seriálu Odsouzené, který koprodukovala se slovenskou televizí Joj, zpřístupnila pro chytré telefony iPhone a tablety iPad televize Barrandov. V archivu je možné zdarma přehrát jedenáct druhů pořadů: Barrandovský videostop, seriál Odsouzené, kuchařský magazín Co dnes bude k večeři, talk show Café Barrandov, magazíny Maminka, Nikdy neříkej nikdy, Pečeme s láskou a Pelíšky slavných, satirický pořad Politická střelnice, seriál Profesionálové a bulvární magazín Prominenti.

Jan Potůček: TV Barrandov zpřístupnila videoarchiv pořadů pro iPhony a iPady

Internetovou televizi pro Prahu 8, kterou bude možné najít na adrese www.tvpraha8.cz, rozjíždí PR manažer Jiří Vítek. Ten doposud pracoval pro digitální plnoformátovou stanici Barrandov, v níž k 1. červenci končí. Podle obchodního rejstříku figuruje osmatřicetiletý Vítek ve společnosti TAIF MEDIA, která bude jejím provozovatelem, také jako její jednatel.

Lukáš Polák: PR manažer TV Barrandov Jiří Vítek spustí v září lokální televizi pro Prahu 8

Hned několik povolení získal od Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky tamní telekomunikační operátor Towercom. Přidělená oprávnění platná od 17., 20. a 21. června se týkají veřejnoprávního multiplexu a sítě číslo 2 s komerčními programy. Mezi povolenými lokalitami je i tuzemským divákům dobře známá Veľká Javorina ležící na česko-slovenském pomezí.

Lukáš Polák: Towercom získal na Slovensku další povolení pro DVB-T vysílače

Nabídka pozemně šířených digitálních televizí na východní Moravě se rozrostla o dva další slovenské programy: Joj Plus a TV Doma. Ze silného vysílače Velká Javorina u Nového města nad Váhem začal v pátek vysílat slovenský multiplex 2 se čtyřmi nejsledovanějšími komerčními televizemi: Markízou, TV Doma, Joj a Joj Plus. Diváci jej naladí na kanále 56, vysílač ale na rozdíl od moravských multiplexů používá vertikální polarizaci, takže pro jeho příjem je třeba pootočit venkovní anténu.

Jan Potůček: Z Velké Javoriny už vysílá slovenský multiplex 2, naladí ho i Moraváci

cif - debata 2

Textové a video zpravodajství britského portálu BBC News už je dostupné také prostřednictvím takzvaných chytrých televizorů označovaných zkráceně Smart TV. Jako první značku si vybralo toto veřejnoprávní médium, které nabízí celosvětově své produkty BBC World News a BBC World Service, značku Samsung. A není to náhoda. Právě Samsung je totiž největším prodejcem elektroniky v Evropě.

Lukáš Polák: BBC News spustila zpravodajství v chytrých TV. Dostupné je i v Česku

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).