Hlavní navigace

Stream.cz se v květnu poprvé dostala do provozního zisku

1. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 6. 2010

Internetové televizi Stream.cz, kterou z poloviny vlastní největší český internetový portál Seznam.cz, se za letošní květen podařilo poprvé v její čtyřleté historii dosáhnout provozního zisku. Pomohl k tomu i fenomén Rudy z Ostravy, jehož klip Ostrava vidělo za pár dní milion lidí, uvedl dramaturg Streamu Martin Krušina. Web dosáhl za květen rekordů v denní, týdenní i měsíční návštěvnosti.

ROZHOVOR: Regulace videowebů? Přihlásíme se, slibuje ředitel internetové televize Stream.cz

V průběhu uplynulého měsíce překonal Stream.cz několikrát hranici 350 tisíc reálných uživatelů, přičemž nejvyšší dosaženou hodnotou je zatím 31. května s 368 tisíci reálnými uživateli a téměř 2 200 000 zhl­édnutými stránkami. Rekordem je i 21. týden s číslem 1 238 000 reálných uživatelů. V celém květnovém vyjádření přesáhl Stream.cz poprvé ve své historii hranici dvou milionů reálných uživatelů a posunul se do první osmičky českých webů, přiblížil Krušina.

ROZHOVOR: Nova by měla dostat metál za to, že přivedla lidi k internetu, říká šéf jejího zpravodajství

MM socky3

Mezi videoweby na českém internetu Stream.cz vede – tedy alespoň mezi těmi, jejichž návštěvnost je auditovaná Netmonitorem, oficiálním měřením návštěvnosti českých webů. Na druhém místě je podle měření Netmonitor portál Nova.cz, který se dostává zhruba na třetinovou úroveň naší návštěvnosti, nebo je dokonce pod ní. Potom existují portály České televize, které jsou hluboce pod hranicí 100 tisíc unikátních návštěvníků denně, stejně jako tn.cz, přiblížil v rozhovoru pro DigiZone.cz ředitel Stream.cz Miloš Petana.

Nad návštěvností Stream.cz se ale pohybuje česká lokalizovaná verze světového videoportálu YouTube.com. Myslíme si, že se naše aktuální čísla plus mínus blíží číslům, která tu generuje YouTube, věří Petana.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.