Hlavní navigace

Televize Noe dnes slaví páté narozeniny

10. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 5. 2011

Přesně před pěti lety, 10. května 2006, dostali věřící v České republice svou vlastní křesťanskou televizi pod názvem TV Noe. Program bylo možné již od počátku naladit prostřednictvím satelitní pozice 23,5 stupně východně, kde působí tuzemské služby CS Link, Skylink a T-Mobile televize, nechyběl ani v pozdějším multiplexu 3 v Praze na 46. kanálu. Ten byl však loni z rozhodnutí ČTÚ vypnut.

Z ARCHIVU: Televize Noe – neúspěšný žadatel, který přesto vysílá

Program se od počátku svého vysílání charakterizuje jako Televize dobrých zpráv. Stanice je provázána na křesťanskou rozhlasovou stanici Rádio Proglas. TV Noe je zajímavá tím, že nevysílá žádnou reklamu, ale žije pouze z darů od svých diváků. V případě, že tak učiní některý z větších subjektů, nabízí možnost takzvaného sponzorského vzkazu. Televize získává peněžní dary i prostřednictvím složenek, které jsou k vyzvednutí přímo v některých kostelích. Kromě různých bohoslužeb a kontaktních pořadů nabízí Noe i filmy s tematikou víry.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Praha přišla o dva digitální programy: Primu HD a televizi Noe

Šířit dobré zprávy – to si dala již před 5 léty za cíl tehdy vznikající televize Noe. A vzniknout mohla díky pochopení a široké podpoře mnohých z vás, našich podporovatelů, dobrodinců a spolupracovníků. A tato podpora nás stále povzbuzuje ve všem našem konání. Můžeme tak do domácností našich diváků každým dnem přinášet radost a dobré zprávy o dobrém díle dobrých lidí a také postupně rozšiřovat programovou skladbu. Drazí přátelé, ať patříte mezi stálé diváky televize Noe nebo ještě ne, děkujeme vám za krásné společenství, kterým nás na naší cestě provázíte, uvádí stanice na svém webu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).