Hlavní navigace

Topfun: nová akce s televizory Panasonic, samostatný IP box stále ve výrobě

31. 10. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nejen Voyo, ale i Topfun má svou předvánoční akci. Zjišťovali jsme i další novinky. Pozdržený IP box by se měl na trhu objevit ještě letos a jednání s operátory o FUP probíhají.

Firmy Topfun Media a Panasonicse domluvily na společné promoakci, jejíž zahájení načasovaly na předvánoční nákupní sezónu. Zákazníci, kteří si zakoupí chytrý televizor značky Panasonic, získají zdarma měsíční předplatné služby Topfun Start. Prostřednictvím svého nového chytrého televizoru si tak budou moci přehrát až 50 filmů z nabídky video-on-demand služby Topfun.

Akce začíná 1. listopadu 2013 a poběží až do konce února příštího roku. Předvánoční akční nabídku ve spolupráci s mobilním operátorem T-Mobile dnes oznámila také konkurenční služba Voyo, jejíž česká mutace spadá mezi internetové projekty mediální skupiny Nova. O této akci jsme vás dnes již také informovali.

Topfun ve snaze více oslovit uživatelé chytrých mobilů a především tabletů oznámil strategickou spolupráci s operátorem Vodafone již letos v březnu. V obou případech však spolupráce video-on-demand služby a mobilního operátora má zásadní vadu na kráse: zákazník sice získá slevu, ale žádné zvýhodnění při čerpání přiděleného objemu dat v rámci FUP.

Podle našich informací se Topfun o jednání s operátory stále snaží, ale jde prý o velmi složitý proces. Totéž dost možná lze říci o přípravě IP boxu pro uživatele, kteří nemají chytrý televizor a nehodlají si jej v brzké době koupit. Podle původních zpráv měl být uveden již v září letošního roku. Nyní máme k dispozici informaci, že by se snad mohl objevit v prosinci.

To Nova svůj IP box jménem Voyo Player prodává již od září. Jeho podrobnou recenzi jste si zde již mohli přečíst. Dlužno dodat, že Topfun je v poněkud jiné pozici, protože má širší kompatibilitu s chytrou elektronikou. Vedle značek Samsung, Panasonic a LG, které podporuje také konkurenční Voyo, je Topfun k dispozici i pro uživatele výrobků Sony, Philips či Gogen.

Content 23

Topfun má také mnohem lepší kompatibilitu s chytrými multimediálními centry se systémem Android. Několikrát odložená aplikace služby Voyo pro Android využívá DRM ochranu Widevine, která způsobuje nemalé problémy s kompatibilitou. Netýká se to jen chytrých multimediálních centech, ale též mobilů a tabletů.

Skupina Nova proto chystá seznam kompatibilních zařízení. „Ano, pracujeme na tom. Seznam chceme poté neustále doplňovat a aktualizovat s ohledem na vývoj aplikace i systému Android,“ potvrdila nám Andrea Bezdíčková, PR koordinátorka ze společnosti CET 21, která stojí za mediální skupinou Nova. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).