Hlavní navigace

Národní koordinátor digitalizace: TPP na vládě už příští týden

21. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
21. 4. 2008

Technický plán přechodu (TPP) na zemské digitální televizní vysílání se dostane na jednání vlády už příští týden. Na svém blogu to tvrdí předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci Zdeněk Duspiva. TPP by se měl podle více zdrojů projednat na jednání vlády již v příštím týdnu, nenastane-li nějaká mimořádná situace, uvedl Duspiva.

ROZHOVORY DIGIZONE.CZ K TECHNICKÉMU PLÁNU PŘECHODU:

Konference WebTop100 2024 Digitální marketing

Pavel Dvořák (ČTÚ): Rokem 2011 jsme v TPP ustoupili televizímKamil Levinský (ČRa): Rok 2012 je plně v souladu s doporučením Evropské komise

Návrh TPP již prošel připomínkovým řízení v odborných skupinách Legislativní rady vlády, kam jej před třemi týdny zaslalo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Oproti původní verzi od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ministerstvo postoupilo harmonogram digitalizace ve dvou variantách: s vypnutím analogového vysílání v listopadu 2011 a v červnu 2012 (tento termín požadují České Radiokomunikace).

ČTÚ nadále trvá na termínu 2011, a se stejným požadavkem se na premiéra a ministry vlády obrátil dopisem i Zdeněk Duspiva. Naopak rok 2012 prosazuje kromě Radiokomunikací také televize Nova.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).