Hlavní navigace

Třetí kolo soutěže pro vývojáře Windows Azure vyhrál projekt KdeTěMám

27. 3. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Výhercem třetího kola soutěže pro vývojáře na platformě Windows Azure se stala GINA Software s projektem dohledového centra KdeTěMám. „Aktuálně aplikaci využívají stovky zákazníků, především z oblasti security firem,“ říká jednatel společnosti Boris Procházka.

Tuzemská pobočka Microsoftu organizuje pro české vývojáře na platformách Windows Azure a Windows Phone 7 soutěž Tvoje firma, tvoje šance na úspěch. Každý měsíc vybírá odborná porota jednoho vítěze, který dostane 25 tisíc korun ve formě marketingové podpory nebo příspěvku na provoz aplikace. Vítězem třetího kola se stala společnost GINA Software s projektem dohledového centra KdeTěMám.

Ve spolupráci s Microsoftem přinášíme krátký rozhovor se zástupcem vítězné firmy Borisem Procházkou.

Co vás vedlo k vývoji Gina Lokátoru?

Naše společnost úzce spolupracuje s lidmi, kteří pracují přímo v terénu – se záchranáři, lidmi z bezpečnostního sektoru, ekology nebo třeba mapéry. Díky tomu máme možnost pomáhat řešit jejich každodenní problémy a zefektivnit jejich práci, udělat ji bezpečnější. A právě to byl jeden z důvodů, proč jsme se pustili do vývoje Gina Lokátoru a dohledového centra Kde TěMám.

Hlavní podnět k vývoji Gina Lokátoru a dohledového centra KdeTěMám jsme dostali našich stávajících zákazníků, kterým dodáváme taktické systémy. Jejich požadavkem bylo vytvořit jednoduché, spolehlivé, ale především nadstandardně zabezpečené dohledové centrum pro každodenní použití.

Jak dlouho probíhal vývoj dohledového centra KdeTěMám?

Samotný proces vývoje trval přibližně jeden rok.

Zakladatelé GINA Software (zleva): Zbyněk Poulíček, Boris Procházka, Petra Bačíková Černá.
Autor: Miocrosoft

Zakladatelé GINA Software (zleva): Zbyněk Poulíček, Boris Procházka, Petra Bačíková Černá.


Proč jste zvolili při vývoji KdeTěMám platformu Windows Azure?

Základní premisou řešení, které Gina Software vyvíjí, je dodávat systémy s maximální úrovní zabezpečení a dostupností. Právě z toho důvodu jsme se rozhodli část systému postavit i na platformě Windows Azure, která tyto dva předpoklady výborně naplňuje.

Kolik zákazníků již využívá vašich služeb?

Aktuálně aplikaci využívají stovky zákazníků, především z oblasti security firem. Naším cílem ale samozřejmě je nabídnout řešení i širší skupině uživatelů.

Je pro využívání služby nutný Gina Lokátor nebo stačí mobilní telefon?

Službu Kde TěMám je nyní sice možno využívat pouze s Gina Lokátorem, ale v horizontu zhruba dvou měsíců bude zájemcům umožněno využívat dohledové centrum i prostřednictvím chytrých mobilních telefonů.

Jak byste se vyrovnali s kritikou, že vaše řešení může být zneužito ke sledování pohybu osob bez jejich vědomí a souhlasu?

Filozofií společnosti Gina Software je zvyšovat bezpečnost lidí v terénu a zefektivňovat jim vzájemnou komunikaci. K tomu bezesporu informace o poloze účastníka patří. Proti možnému zneužití se bráníme především autorizací osoby, která naše zařízení využívá. 

MM socky3

Co pro vás znamená ocenění v soutěži Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch?

To, že jsme vyhráli ocenění v soutěži „Tvoje firma, Tvoje šance na úspěch“, je pro nás určitě potvrzení správné cesty, kterou jsme se jako společnost vydali.  Díky Windows Azure se můžeme zaměřit především na tvorbu vlastních profesionálních řešení a starost o bezproblémový běh infrastruktury ponechat kompletně na Microsoftu.