Hlavní navigace

Týdenní revize: druhá beta IE 8 je na světě

30. 8. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 29
Stojaté internetové vody rozbouřilo vypuštění druhé bety Internet Exploreru 8, kdo chce od Telefoniky rychlejší ADSL, bude muset sáhnout po balíčku a je možné, že z mapy českého Internetu zmizí Atlas.cz. To jsou asi nejpalčivější témata uplynulého týdne. Za pozornost ovšem stojí i ta ostatní.

Ve své glose se Vojtěch Bednář zamýšlí nad tím, jak penetrace moderních technologií deformuje už i chování lidí v kdysi tak panenském prostředí jako je chmelová brigáda. Jak to bude vypadat v době, až už opravdu nebudeme mít kam před Internetem utéct?
Vojtěch Bednář: Už ne offline u Prahy

Kolem ADSL se dějí věci, všechny dosavadní varianty ADSL v maloobchodní nabídce od Telefóniky budou sjednoceny na jednu maximální rychlost (až 8 Mbit/s) za jednu cenu (475 Kč s DPH). Pro někoho to bude zrychlení, pro jiného zlevnění. Ovšem až od února příštího roku. Kdo chce zrychlit dříve, musí sáhnout po balíčku. Navíc to vypadá, že se u velkoobchodní nabídky možná dočkáme regulované velkoobchodní služby Carrier IP Stream. To vše v době, kdy zájem o nové ADSL klesá a přeprodávaných přípojek dokonce ubývá.
Jiří Peterka Stalo se: máme první ADSL na bázi Carrier IP Stream?
Jiří Peterka AžDSL: vše (až) na 8 Mbit/s

V dnešní době více než kdy jindy zaměřujeme naši pozornost na počítačovou bezpečnost a její nezřídka nákladnou prevenci. Co však drtivá většina internetových uživatelů přehlíží, je integrita samotných dat při využívání služeb webhostingových společností, které skýtají vedle lákavých výhod i nemalá úskalí.
Martin Klubal Nebezpečné webhostingy
Martin Klubal Nebezpečné webhostingy II

Typologií diskutujících v internetových diskuzích vznikly desítky, některé jsou čistě humoristické, jiné odrážejí teorie populárních psychologických škol a jiné vznikly v dávných dobách, kdy byl Internet výsadou „těch divných“. Ta z naší glosy odráží střízlivý realistický pohled jedné naší čtenářky.
Jana Bejochová Pestrý svět internetových diskusí

Snad všichni v dnešní době něco stahují z Internetu, ideálně zadarmo. Díky lukrativním příjmům z reklamy se o segment free downloading služeb vede tuhý boj. Nedávno byla vypracována vědecká studie zabývající se tím, jak vlastně uživatel podobné weby vnímá.
Martin Pírko Na co se zaměřují uživatelé free downloading služeb?

V zahraničí pojem affiliate marketing nabývá na významu, v České republice stojí pořád spíše na okraji zájmu. Čím je to způsobeno? A může se situace v blízké změnit?
Barbora Benediktová Proč se zajímat o affiliate marketing: situace na českém trhu

Freemailové služby patří mezi nejstarší a nejvyužívanější portálové služby vůbec. Co ale jejich provozovatelé mohou uživatelům nabídnout navíc? Kapacita již dávno není rozhodující, dnes je ve hře především integrace s dalšími službami včetně kvalitního antispamu a antiviru.
Michal Černý E-mail zdarma? Samozřejmě, ale co dál?

Na otázky závislosti na informačních technologií asi nemá cenu se ptát geeků, Jan Hnadl proto oslovil raději klinickou psycholožku Petru Vondráčkovou. Existuje vůbec něco jako závislost na IT a jak se projevuje? Dá se „to“ vůbec léčit a kdo je nejvíce ohrožen?
Jan Handl Petra Vondráčková: Ohroženi závislostí jsou hlavně mladí a IT specialisté

Ohlášené vydání Internet Exploreru 8 provází mnohá očekávání i obavy, co přinesla druhá beta? Na otázky ohledně uživatelských funkcí i interpretace kódu odpovídá přímo redmondských vývojářský tým.
Karel Wolf Internet Explorer 8 – noční můra web designérů skončila

UXD

Jaká je budoucnost nejpopulárnějšího instant messengeru a proč jeho protokol čím dál tím více uživatelů využívá s parazitickými konkurenčnímí a pololegálními aplikacemi se ve své glose zamýšlí Michal Černý.
Michal Černý Končí éra ICQ?

Provoz více značek je vždycky přinejmenším nákladný, v případě internetových portálů, jako je Atlas i Centrum možná dokonce kontraproduktivní. ačkoli se původně Centrum Holdings dušovalo, že pro budoucnost obě značky zachová, začíná to být s Atlasem čím dál tím více nahnuté. Zmizí nakonec tato legenda z mapy českého Internetu docela?
Jiří Kocourek Dojde k postupnému zániku značky Atlas?

Vyzkoušíte nový Internet Explorer?