Hlavní navigace

UPC nabízí HBO Go bez televizního předplatného. Ale jen ve své síti

David Slížek

Mírný posun to je. Ale přístup k nabídce HBO bez toho, že byste se museli upsat nějakému prostředníkovi, zatím v ČR pořád chybí.

Doba čtení: 1 minuta

Video on-demand služba HBO Go bez nutnosti platit si televizní balíček HBO. To je nová nabídka kabelového operátora UPC. Firma zároveň předplatitelům, kteří od ní neodebírají televizní služby, začne od března nabízet i svou Horizon Go s videotékou My Prime. Má to jediný háček: obě služby budou dostupné jen zákazníkům, kteří mají od UPC internetové připojení.

Je to pokrok, ale ne příliš velký. Konkurenční O2TV už od loňského listopadu nabízí své služby nezávisle na tom, k jakému poskytovateli internetu je zákazník připojen. Firma hlásí, že ke konci loňského roku měla přes 200 tisíc zákazníků.

Tuzemští uživatelé se letos v lednu dočkali také možnosti objednat si HBO Go i bez toho, že by museli být připojeni k síti některého z operátorů. Nicméně ani tady to nejde úplně bez prostředníka – objednání musí proběhnout přes službu sledovanitv.cz.

Na nabídku typu HBO Now – tedy internetový přístup bez jakéhokoli prostředníka – si tak budeme muset ještě počkat. A je možné, že HBO svým váháním propásne správný čas. 

Loni v dubnu spuštěné službě se ani v USA nevede podle očekávání. Šéf HBO Richard Plepler tak nedávno musel obhajovat, proč má HBO Now „jen“ 800 tisíc přeplatitelů, když měla firma mnohem vyšší očekávání.

Našli jste v článku chybu?