Hlavní navigace

UPC začíná s 3D vysíláním, ale ne pro české zákazníky

6. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
6. 4. 2010

Kabelová společnost UPC nabídne tuto neděli 11. dubna první televizní přenos v 3D verzi. Půjde o golfový turnaj Masters, který odvysílá program Sport 1, který UPC vlastní prostřednictvím dceřiné společnosti Chellomedia. Českých diváků se ale tato novinka zatím nedotkne, UPC si zahájení 3D vysílání nechala pro svoji evropskou centrálu v Holandsku. Sledovat ho tedy budou moci pouze zákazníci UPC v této zemi.

K TÉMATU: Na český trh míří 3D televizory. Bude na nich ale co sledovat?

Podle serveru Broadbandtvnew­s.com se na 3D přenosu bude společně s UPC podílet společnost Samsung a The Walt Disney Company. První jmenovaná společnost uvádí v těchto dnech jako první na český trh 3D televizory, druhá v květnu nabídne prostřednictvím UPC dva 3D filmové tituly: Toy Story a Toy Story 2. UPC plánuje podle serveru do konce letošního roku představit i další 3D obsah.

CIF 24 - tip - superearly cena

RECENZE: Samsung UE40C8000: první 3D televizor s DVB-T/-C tunerem

České republice zatím není možné sledovat žádnou 3D televizní stanici. Mluvčí české UPC František Malina ale nedávno řekl Hospodářským novinám, že tato kabelová společnost by mohla 3D vysílání nabídnout okamžitě, pokud by jí někdo poskytnul takový obsah. Zda se to podaří ještě v letošním roce, se budeme moci dozvědět na VIII. kulatém stolu DigiZone.cz, který proběhne 22. dubna v Praze a na který jsou přizváni rovněž zástupci UPC a Samsungu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).