Hlavní navigace

V Praze a na satelitu Astra bude vysílat nová televize Regina, zaměří se na diváky 45+

31. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Na obrazovce nového programu nebudou chybět ani známé tváře. Diváci se mohou těšit na Zuzanu Bubílkovou, Pavlínu Filipovskou nebo Evu Hruškovou.

Český televizní trh se brzy rozroste o dalšího hráče. Na mediální scénu se chystá vstoupit nová stanice Regina, která bude určena divákům v cílové skupině 45+. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji udělila licenci na začátku listopadu letošního roku. Hned od počátku bude kanál dostupný prostřednictvím satelitu Astra 3B, a to v nekódované podobě, a také jako součást pozemní Regionální sítě 4 na území Prahy a středních Čech, jejímž provozovatelem je společnost Prague Digital TV. Obsadí programovou pozici pro kanálu Slovak Sport.TV. Zkušební vysílání na obou platformách by mělo začít už ve čtvrtek 2. ledna.

K TÉMATU: Poradenská a vzdělávací televize Regina získala satelitní licenci

Držitelem licence nové stanice je společnost Saavedramedia. Podle jednatele stanice Regina Jana Saavedry se má televize odlišovat od svých stávajících konkurentů tím, že nebude nabízet násilný, ale naopak harmonický obsah, kde diváci určitě nenajdou „vypíchané oči a jiné hrůzy“. Starším divákům chce být naopak pomocníkem. Má nabídnout například poradenské pořady, a to jak v oblasti zdravotnictví, tak i finanční sféry. Dle licence má jít o: „poradenství a vzdělávání zajímavou, zábavnou formou, životní styl, volnočasové aktivity, zábavu, talkshow.“

NEPŘEHLÉDNĚTE: Šlágr TV se dočká druhého kanálu, pro šíření využije pravděpodobně regionální multiplexy

Stanice si vzala na pomoc zkušené tváře z mediální branže, ovšem takové, které budou korespondovat s cílovou skupinou. Tou nejznámější bude Zuzana Bubílková, která pro Reginu připravuje vlastní zábavnou show, jejíž součástí by měla být politická satira. Sama si pro ni píše scénáře. Navázat by měla na formáty, které se dříve objevily v České televizi, na Nově nebo na TV Barrandov. Dále zástupci televize pro novou stanici angažovali například Pavlínu Filipovskou nebo herečku a spisovatelku Ivanku Devátou. Televize bude financována z vlastních zdrojů a bezúročných půjček od přátel Saavedry.

ČTĚTE TAKÉ: Rádio Dechovka bude do února 2016 celoplošné, konkurovat mu chce Český rozhlas i Šlágr

Ostré vysílání stanice Regina začne pravděpodobně na přelomu ledna a února. Od dubna nebo května by se měl v programovém schématu objevit také dětský blok. Chceme ho dělat specificky, tak, jak danou věc vidí a cítí samy děti, uvedl Saavedra. Na vzniku dětského vysílání by se měla podílet další známá televizní tvář z minulosti, a to herečka, zpěvačka a scénáristka Eva Hrušková. Tu mohou diváci znát například doby Popelku ve filmové verzi stejnojmenné pohádky z roku 1969. Podobné ambice jako Regina měla i v minulosti stanice Harmonie. Ta se však do širší distribuce a tudíž i povědomí veřejnosti vůbec nedostala.

KL24

Parametry příjmu na satelitu (od 2. ledna): Astra 3B (23,5 stupně východně), 12070/H, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).