Hlavní navigace

YouTube k sobě přilákal televize Z1 i Óčko, zájem má i ČT

10. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 10. 2008

Populární komunitní videoserver YouTube patřící americké společnosti Google, která působí také na českém trhu, začal oslovovat tuzemské firmy. Jak si všimli dnešní Lidové noviny, od včerejšího dne mohou návštěvníci na adrese http://cz.you­tube.com/ najít navigaci v češtině. Podle výzkumu Mediaresearch měsíčně navštěvuje YouTube už 62,4 % dospělých uživatelů internetu v Česku. Díky českému rozhraní bude teď jednodušší videa na YouTube nejen vyhledávat, hodnotit a povídat si o nich s ostatními, ale taky nahrávat vlastní, uvedla pro deník marketingová ředitelka české pobočky Googlu Kateřina Holcmanová.

ČTĚTE TAKÉ: Microsoft spustil konkurenci YouTube

Cloud23

A proč by měl „český“ YouTube lákat pozornost také čtenářů DigiZone.cz? Třeba proto, že svá videa sem začali umísťovat např. zpravodajská televize Z1 nebo hudební Óčko. Do budoucna by se tu měla objevit také videa od České televize, které se nápad líbí. Právě dohodami s producenty oficiálního obsahu se YouTube snaží vyhnout se možným soudním sporům kvůli spoustě nelegálních klipů, které lidi na server přehráli z televize či filmů, uvádějí Lidové noviny. Na tomto populárním videoserveru mají např. své kanály také BBC či CNN nebo některé fotbalové velkokluby.

Českému YouTube se dnes ve svém článku věnuje také sesterský web DigiZonu Lupa, a to v článku YouTube mluví česky – co to pro nás znamená?.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).