Hlavní navigace

Z Německa lze přijímat další digitální stanici: ZDF Infokanal

22. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
22. 8. 2007

V českém pohraničí s Německem mohou diváci zemské digitální televize naladit novou stanici. V západních i severních Čechách, kam přesahuje signál tří německých veřejnoprávních multiplexů, přibyla možnost sledovat program ZDF Infokanal. Zařazení tohoto kanálu do bavorského multiplexu z vysílače Hoher Bogen jsem zaregistroval v úterý. Objevil se na kanálu 33 (570 MHz), informoval prodejce set-top-boxů David RáczDomažlicka.

KL22 hlasovani

ZDF Infokanal nabízí zpravodajské a naučné pořady. V rámci multiplexu, v němž vysílá, jsou tedy šířeny již čtyři televizní programy. Na všech třech multiplexech mohou lidé v našem regionu sledovat 11 bavorských programů a jeden kanál věnovaný MHP aplikacím, dodal Rácz. ZDF Infokanal nahradil pozici, na které ZDF pozemně šířila MHP aplikace pro interaktivní služby, které ale využívalo jen minimum diváků.

ZDF Infokanal vysílá také v saských multiplexech, které lze naladit v pohraničí od Aše přes Sokolov a Chomutov až po Děčín a Jindřichovice pod Smrkem, ale v některých místech i hluboko ve vnitrozemí České republiky.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.