Hlavní navigace

Z1 chystá burzovní server Akcie.sk pro Českou republiku a Slovensko

6. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 4. 2010

Zpravodajská televize Z1 připravuje vlastní internetový server o akciových trzích v České republice a na Slovensko. Fungovat by měl na adrese www.akcie.sk a televize by jej měla spustit v nejbližších týdnech. Jako první tuto informaci přinesl týdeník Marketing a Media. Chceme se dále profilovat v segmentu ekonomických a finančních informací, potvrdil časopisu generální ředitel Z1 Zdeněk Šámal.

ROZHOVOR K TÉMATU: Z1 nevyhovuje plánované pokrytí multiplexu 3, říká její ředitel

cif-tip-téma-foto

Majitelem Z1 je finanční skupina J&T původem ze Slovenska, která byla provozovatelem slovenské zpravodajské televize TA3 a nyní jí patří slovenská plnoformátová komerční televize Joj a filmový kanál Joj Plus. Zdeňka Šámala si J&T najala loni v létě, aby Z1 restrukturalizoval a snížil její náklady. Televize měla v březnu splatit všechny své dosavadní dluhy a podle Marketingu a Media se jí podařilo snížit měsíční provozní náklady pod 15 milionů korun.

Šámal v nedávném rozhovoru pro DigiZone.cz řekl, že jakmile se Z1 podaří uhradit veškeré své dluhy, obnoví jednání s Asociací televizních organizací (ATO) o svém zařazení do projektu elektronického měření sledovanosti pomocí peoplemetrů. V současné době totiž Z1 nemá žádné údaje o své sledovanosti kromě občasných čtvrtletních zpráv, které si nechává zpracovávat od ATO.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.