Hlavní navigace

Zítra v osm hodin ráno skončí Galaxie sport

3. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 10. 2008

V sobotu úderem osmé hodiny ranní zakončí svou více než šestiletou historii oblíbený sportovní kanál Galaxie sport, který zahájil vysílání 1. března 2002. Diváci však nemusí být smutní, protože dochází pouze k tzv. relaunchi na kanál Nova sport. Všechny kanály společnosti CET 21, resp. Central European Media Enterprises (CME), se tak sjednotí pod značku Nova. Galaxie sport startovala 1. března na dnes již neatraktivní družici Eutelsat W1 na pozici 10 st. vých. Za projektem stál tehdy Jiří Hojgr, současný ředitel motoristického kanálu Sport 5.

Při prezentacích u kabelových distributorů byl náš projekt hodnocen velice kladně a z ohlasů diváků víme, že je o tento program značný zájem, řekl před více než šesti lety Jiří Hojgr. Nový kanál posvětila na svém zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) 19. března 2002. Ostré vysílání pak bylo naplánováno na květen. Galaxie sídlila několik let na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové, letos se však přestěhovala do budovy News Center na pražském Barrandově. Ředitelem stanice je Marek Kindernay, bratr bývalého vlastníka RTV Galaxie Martina Kindernaye.

MM socky3

K TÉMATU:
Marek Kindernay: Pokud bychom chtěli zahájit HD vysílání, tak můžeme třeba zítra
Nova sport odstartuje 4. října. Bude širokoúhlá, ale ne v HDTV
Je správné přejmenovat Galaxii sport na Nova sport?

Podrobnosti o změně Galaxie sport na Novu sport čtěte v zítřejším článku DigiZone.cz

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.