Hlavní navigace

Žižkovský vysílač šíři opět multiplex A, ale jen s výkonem 1.5 kW

17. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
17. 9. 2008

České Radiokomunikace (ČRa) dnes oficiálně potvrdily spuštění digitálního terestrického vysílání z dočasných antén na pražském Žižkově. Včera v brzkých ranních hodinách byl zprovozněn další náhradní anténní systém pro pražské digitální vysílání v horizontální polarizaci, sdělila při této příležitosti mluvčí ČRa Marie Fianová. Společnost tak reaguje na požadavky diváků, kteří neměli možnost přechodem multiplexu A na Strahov možnost přijímat DVB-T.

ČTĚTE TAKÉ: Horizontální nebo vertikální polarizace u DVB-T. Co je lepší?

MMF24

Lokalita Strahov nemohla převzít plné pokrytí, jaké bylo z vysílače Žižkov, který svým umístěním ve středu města optimálně pokrývá značnou část Prahy. Z technického hlediska to však bylo jediné možné řešení pro zachování souběžného analogového a digitálního vysílání, konstatovala Fianová. DVB-T na 25. kanálu je šířeno opět na 25. kanále s výkonem 1.5 kW. Technici Českých Radiokomunikací v pondělí a přes noc z pondělí na úterý zapojili všechny potřebné komponenty a připravili náhradní anténní systém pro dokrytí Prahy. Vysílání bylo spuštěno v úterý v 5:50 ráno,“ dodal Martin Roztočil, ředitel Úseku vysílacích služeb.

K TÉMATU:
Radiokomunikace spustily náhradní DVB-T vysílání ze Žižkova
Pravděpodobně od zítřka se bude vysílat multiplex A v Praze dočasně ze tří míst
Radiokomunikace radí Pražanům, aby nepanikařili
Deníky se věnují přesunu digitálního vysílání na Strahov
Pražané mají problém s příjmem DVB-T ze Strahova 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).