Příběhy
z historie českého
internetu

Příběhy z historie českého internetu: Milník, o kterém nikdo nevěděl. Jak se naše republika poprvé připojila

Mysleli jsme, že internet bude záležitost jen pro vysoké školy. Vůbec jsme netušili, jak bude jeho rozvoj pokračovat, říká Jan Gruntorád, který se před téměř 30 lety zasloužil o připojení naší země k internetu.

Příběhy z historie českého internetu: Na začátku byl internet kultivované a vstřícné prostředí

Proč nakonec internet porazil ostatní dobovou síťovou konkurenci? A jak se internetové prostředí za uplynulých třicet let proměnilo? Poslechněte si nový díl podcastu z historie českého internetu.

Příběhy z historie českého internetu: Muž, který dělá neuskutečnitelné projekty

Jak do Česka přišly mobilní sítě? Proč lidé v roce 1998 demonstrovali proti monopolu? A jak vznikal Stream.cz? Je tu další díl podcastu, ve kterém s internetovými osobnostmi vzpomínáme na jejich první zážitky s počítači a internetem.

Příběhy z historie českého internetu: Od programování na papírovém počítači k videohrám

S publicistou, vývojářem a překladatelem F. F. mluvíme o vývoji textových her pro osmibitové počítače, okolnostech vzniku první tuzemské „sociální sítě“ či svých prvních setkáních s počítači a internetem.

Příběhy z historie českého internetu: Hardwarový MacGyver ze Seznamu

Srdcem univerzální technik, vzděláním projektant počítačů a sítí, povoláním manažer v Seznam.cz a zálibou sběratel veteránů. Je tu další díl podcastu, ve kterém s internetovými osobnostmi vzpomínáme na jejich první zážitky s počítači a internetem.

Příběhy z historie českého internetu: Ta holka, která rozumí počítačům

Jaké je to zamilovat se do počítačů? Jak se z jedniček a nul stane něco krásného? A jak jedné vysokoškolačce znalosti IT a programování v životě otvíraly dveře?

Příběhy z historie českého internetu: Číst e-maily na mobilu? To nebude fungovat

Kdo už v 70. letech předpovídal, že jednou lidé budou běžně pracovat s počítači? Jak se software učil česky? A jak fungovaly první ISDN linky pro pevné připojení?

Příběhy z historie českého internetu: Od Svazarmu k mailování s NATO

Poslechněte si nový díl podcastového seriálu Příběhy z historie českého internetu. S naším hostem vzpomínáme na to, jaké bylo jeho „poprvé“.

Příběhy z historie českého internetu: Internetoví pionýři, kteří přišli příliš brzy

Poslechněte si nový díl podcastového seriálu Příběhy z historie českého internetu. S naším hostem vzpomínáme na to, jaké bylo jeho „poprvé“.

Příběhy z historie českého internetu: Počítač za motorku

Spouštíme nový podcastový seriál Příběhy z historie českého internetu. S naším hostem vzpomínáme na to, jaké bylo jeho „poprvé“.