Příběhy
z historie českého
internetu

Příběhy z historie českého internetu: Na začátku byl internet kultivované a vstřícné prostředí

Proč nakonec internet porazil ostatní dobovou síťovou konkurenci? A jak se internetové prostředí za uplynulých třicet let proměnilo? Poslechněte si nový díl podcastu z historie českého internetu.

Příběhy z historie českého internetu: Muž, který dělá neuskutečnitelné projekty

Jak do Česka přišly mobilní sítě? Proč lidé v roce 1998 demonstrovali proti monopolu? A jak vznikal Stream.cz? Je tu další díl podcastu, ve kterém s internetovými osobnostmi vzpomínáme na jejich první zážitky s počítači a internetem.

Příběhy z historie českého internetu: Od programování na papírovém počítači k videohrám

S publicistou, vývojářem a překladatelem F. F. mluvíme o vývoji textových her pro osmibitové počítače, okolnostech vzniku první tuzemské „sociální sítě“ či svých prvních setkáních s počítači a internetem.

Příběhy z historie českého internetu: Hardwarový MacGyver ze Seznamu

Srdcem univerzální technik, vzděláním projektant počítačů a sítí, povoláním manažer v Seznam.cz a zálibou sběratel veteránů. Je tu další díl podcastu, ve kterém s internetovými osobnostmi vzpomínáme na jejich první zážitky s počítači a internetem.

Příběhy z historie českého internetu: Ta holka, která rozumí počítačům

Jaké je to zamilovat se do počítačů? Jak se z jedniček a nul stane něco krásného? A jak jedné vysokoškolačce znalosti IT a programování v životě otvíraly dveře?

Příběhy z historie českého internetu: Číst e-maily na mobilu? To nebude fungovat

Kdo už v 70. letech předpovídal, že jednou lidé budou běžně pracovat s počítači? Jak se software učil česky? A jak fungovaly první ISDN linky pro pevné připojení?

Příběhy z historie českého internetu: Od Svazarmu k mailování s NATO

Poslechněte si nový díl podcastového seriálu Příběhy z historie českého internetu. S naším hostem vzpomínáme na to, jaké bylo jeho „poprvé“.

Příběhy z historie českého internetu: Internetoví pionýři, kteří přišli příliš brzy

Poslechněte si nový díl podcastového seriálu Příběhy z historie českého internetu. S naším hostem vzpomínáme na to, jaké bylo jeho „poprvé“.

Příběhy z historie českého internetu: Počítač za motorku

Spouštíme nový podcastový seriál Příběhy z historie českého internetu. S naším hostem vzpomínáme na to, jaké bylo jeho „poprvé“.