Hlavní navigace

Microsoft podal dalších 55 žalob na piráty

Microsoft pokračuje v sérii žalob na prodejce ilegálních kopií jeho softwaru. Tentokrát se zaměřuje na piráty, kteří prodávají padělané kopie například prostřednictvím internetových aukčních síní. Celkem redmondský softwarový gigant podal 55 žalob a z toho 15 ve Spojených státech, deset v Německu a Nizozemsku a po pěti v Mexiku, Polsku, Argentině, Austrálii, Belgii a Jižní Koreji.

Doba čtení: do minuty

Dlouhé tiché nic

Na tomto místě jsem vás chtěl původně seznamovat s průběhem své kariéry online žebráka. Místo nudného popisování vylouděných částek vám ale vesele přiblížím, proč kariéra teprve začíná...

Doba čtení: 2 minuty

Explodující pomazánka a proč je český Internet pozadu

Nedávno jsem se vrátil z Velké Británie a přestože mé poznatky o stavu tamějšího Internetu nejsou nikterak objevné, rád bych je využil k menší reflexi "toho našeho". I ty největší samozřejmosti totiž získají nový rozměr při pohledu skrze obyčejný život druhé strany.

Doba čtení: 5 minut

Google a eBay jdou do společné reklamní aliance

Významné internetové firmy Google a eBay oznámily zahájení nové dlouhodobé spolupráce v rámci společené reklamní aliance. Jedním z hlavních bodů smlouvy je, že Google zprostředkuje pro internetovou aukční síň eBay textovou reklamu. Google a eBay pak budou společně pracovat na systému rychlého zkontaktování prodejců na eBay zájemci o koupi. Firmy chtějí využít své technologie Google Talk a Skype. První testy jejich snažení jsou naplánovány na začátek příštího roku. Přestože si obě firmy slibují…

29. 8. 2006 6:59
Doba čtení: do minuty

PayPal se konečně otevírá českým obchodníkům

Internetový platební systém PayPal oznámil, že jeho prostřednictvím budou čeští uživatelé moci od 14. září nejen platit, ale platby také přijímat. Může tato novinka vyřešit problém českých obchodů s nedostatečnými platebními kanály? Je PayPal použitelný i pro mikroplatby? Co tato služba vlastně nabízí a jak se používá?

Doba čtení: 5 minut

Uživatelé z České republiky budou moci využívat PayPal naplno

Podle dodatku k uživatelské smlouvě bude umožněno registrovaným uživatelům služby PayPal z České republiky, Maďarska, Polska a Thajska přijímat platby na své účty a převádět je na svůj domácí bankovní účet. Dosud bylo možné platby do ciziny z domácího účtu pouze odesílat. Nejvíce tuto změnu uvítají uživatelé aukčního serveru eBay.com. (PayPal)

Doba čtení: do minuty

eBay platební systém Google Checkout nenasadí

Google se dočkal zřejmě citelné čáry přes rozpočet při nasazování jeho nového platebního systému Google Checkout. Přední internetová aukční síň eBay totiž odmítla jeho nasazení a to z toho důvodu, že se jedná o příliš nový a praxí ještě neprověřený systém. Objevují se však i názory, že jde jen o výmluvu a eBay nechce otevřít vrátka konkurenci pro PayPal. (BetaNews)

Doba čtení: do minuty

Konečně došlo k propojení Skype a eBay

Konečně došlo k tomu, co bylo avizováno již po zakoupení VoIP klienta Skype internetovou aukční síní eBay, tedy k propojení obou služeb. V aukcích na eBay se nyní může na přání zadavatele aukce zobrazit speciální tlačítko, s jehož pomocí zájemce o dražené zboží může přes Skype zavolat prodávajícímu. (eBay, za tip děkujeme Karlovi J.)

15. 6. 2006 15:15
Doba čtení: do minuty

Yahoo a eBay společně proti Googlu

Internetová aukční síň eBay a portál Yahoo uzavřely dohodu o spolupráci, která má posílit jejich pozice proti Googlu. Yahoo získá exkluzivitu na zajišťování inzerce na eBay a naopak Yahoo bude u svých služeb propagovat platbu prostřednictvím systému PayPal, který patří do současného portfólia eBay. (BBC News)

26. 5. 2006 12:45
Doba čtení: do minuty

Skype získá technologie spoločnosti Camino Networks

Vývojáři Skype vlastněného eBay nyní mohou použít technologie spoločnosti Camino Networks, která se specializovala na přenos hlasu po Internetu. K vývoji Skype zároveň přejdou i někdejší zaměstanci firmy Camino Networks, kterou včetně mateřské společnosti Sonorit Holding eBay pohltilo. (Reuters)

12. 4. 2006 15:21
Doba čtení: do minuty

Kuriozita: Brit prodává na eBay tchýni

Další kuriózní nabídka se objevila v minulých dnech na internetové aukční síni eBay. Dvaačtyřicetiletý britský občan Steve Owen nabídl za vyvolávací cenu ve výši jedné libry svou tchýni Caroline Allenovou, která se nedávno přistěhovala z USA. Caroline Allenová se na svého zetě obořila, protože jí dosti vadila vyvolávací cena. Není to poprvé a určitě ani naposledy, co se na internetových stránkách objevila podobně kuriózní dražba. Před časem jeden Číňan prodával svou duši a americký teenager…

Doba čtení: do minuty

Situace okolo VoIP v Čechách a na Moravě

Snad ani zakládání investičních fondů po vydání kupónových knížek v 90. letech nebylo tak překotné, jako letošní oznamování nových služeb a zakládání firem nabízejících VoIP. Poučka o tom, že na Internetu "první bere vše", je již dostatečně známá, a tak se pojďme podívat, jak vypadá podzimní krajina českých VoIP poskytovatelů.

Doba čtení: 5 minut

Chcete vlastní vyhledávač?

Do dražby na ebay se dostal metavyhledávač Jux. Aukce začala na hodnotě pouhého 1 centu a nyní se pohybuje kolem 26 000 dolarů.(Milan Kryl)

19. 10. 2005 9:00
Doba čtení: do minuty

Proč eBay koupila Skype?

Telefonování přes Internet, které "prostě funguje", přilákalo za dva roky od svého vzniku 55 milionů uživatelů. Při nedávné akvizici ocenila společnost eBay Skype a jeho zákazníky až na 4,1 miliardy dolarů. Zbláznila se? To je dnes názor většiny komentátorů. Na přetřes přicházejí různé důvody, ale většinou nemohou odůvodnit tak vysokou cenu.

Doba čtení: 5 minut

Skype vydalo verzi 1.4

Skype vydalo finální verzi svého VoIP klienta Skype 1.4. Mezi hlavní novinky patří možnost přesměrování hovorů a stahování obrázků, zvuků a vyzvánění. Integrace s eBay zatím žádná patrná není. (Skype)

30. 9. 2005 11:00
Doba čtení: do minuty

Bezpečnost nade vše

Už je to hodně let, co jsem si pořídil krásnou plastickou kartu Visa. Pořizoval jsem si ji především proto, abych mohl začít nakupovat DVD z Ameriky, protože tam vycházela dřív a byla levnější, i když se připočetlo poštovné. Dělám to dodnes. Ale moje banka dospěla k názoru, že způsob, kterým nakupuji já a stamilióny lidí po celém světě, není dostatečně bezpečný.

Doba čtení: 4 minuty

eBay zaplatila 2,6 miliardy dolarů za Skype

Gigant v aukčním prodeji, společnost eBay, doplňuje do svého portfolia zajímavé úlovky. Platební nástroj PayPal koupila eBay v roce 2003, později ještě vyhledávání v obchodech Shopping.com a nyní oblíbené telefonní služby Skype. Cena mnohonásobně přesahuje roční obrat Skype, činící 60 milionů dolarů. Získá eBay, nebo prodělá?

Doba čtení: 4 minuty

Nevrací se doba internetové bubliny?

„V maximalistickém případě vyplatí eBay za akvizici společnosti Skype 4,6 mld dolarů, v tom nejpesimističtějším případě to bude pod 2 miliardy dolarů, přesto však úctyhodná částka. Až tak úctyhodná, že finanční analytici stále častěji kladou otázku – není to jen horečka pondělního rána, nevrací se doba internetové bubliny?“, ptá se Patrick Zandl na Mobilringu.

13. 9. 2005 10:00
Doba čtení: do minuty

eBay definitivně koupilo Skype

Po spekulacích z minulého týdne ohledně možného prodeje Skype eBay, je dnes vše oficiální. eBay koupilo Skype za 2,6 miliardy dolarů. Část bude zaplacena v hotovosti a část v akciích. Pokud Skype splní stanovené finanční cíle, eBay doplatí další 1,5 miliardy dolarů. (Tisková zpráva)

12. 9. 2005 19:30
Doba čtení: do minuty

eBay možná koupí Skype

Největší online aukční server eBay se podle The New York Post a The Wall Street Journal (nutná registrace) zajímá o akvizici Skype. NYP uvádí cenu pět miliard dolarů, WSJ dvě až tři miliardy dolarů. Mluvčí obou firem odmítli spekulace komentovat.

8. 9. 2005 13:00
Doba čtení: do minuty

Google prodává další akcie

Google plánuje emisi akcií, jednoduše řečeno, Google prodá 14,16 milónů akcií, za které získá přibližně čtyři miliardy dolarů. Tato zpráva vyvolala rapidní pokles akcií samotného Google o 2,3 procenta, konkurenta eBay o 2,2 procenta. Utržené prostředky Google použije k posílení provozního kapitálu a akvizicím. (Patria)

19. 8. 2005 11:30
Doba čtení: do minuty

Internetové společnosti a možnosti investic v Číně

Jak z letního seriálu o Číně vyplývá, její rozvoj přináší mimo jiné značné možnosti pro investory i pro ty, kteří mají co zajímavého nabídnout – zejména služby. Internetové společnosti jen kvetou a podobně tomu je u telekomunikačních výrobců. Které technologické firmy jsou v Číně na vzestupu a jak se jim daří?

Doba čtení: 6 minut

Online hry hýbou Internetem, psychikou a peněženkami hráčů

S rozvojem vysokorychlostního Internetu narůstá i počet uživatelů, kteří propadnou kouzlu online her. Za poplatek okolo 250 korun se může kdokoli stát součástí úžasného virtuálního světa, který nabízí dobrodružství i slávu. V poslední době jde ale stále více o tvrdý byznys. Obchody s virtuálními komoditami totiž dokáží vynést pěkný balík.

Doba čtení: 4 minuty

Yahoo investuje do Číny

Velké společnosti jako Microsoft, Yahoo, Google, eBay nebo Amazon.com vidí potenciál v čínském internetovém trhu a snaží se zkoupit téměř každou větší asijskou firmu. O poslední rozruch se postarala firma Yahoo, která chce koupit podíl v čísnké internetové firmě Alibaba.com. Podle NewYork Times má Yahoo za 35tiprocentní podíl zaplatit jednu miliardu dolarů, což by byla jedna z největších investic do čínské technologické firmy. (OrangPortal.sk)

10. 8. 2005 12:00
Doba čtení: do minuty

eBay: Zisky vzrostly o 53 procent

Když už jsme u těch hospodářských výsledků, dodejme i zveřejněná čísla eBay. Největší internetová aukční síň vykazuje za druhé čtvrtletí roku čistý zisk 291,6 miliónů dolarů, což představuje meziroční nárůst 53 procent. Pěkný dárek k desátému výročí eBay, nebo ne? (News.Scotsman.com)

22. 7. 2005 13:00
Doba čtení: do minuty

PayPal konečně i pro ČR - i když jen napůl

Zatímco jediná funkční česká internetová peněženka se i nadále potýká s problémy, ve světě velmi populární systém PayPal konečně dorazil i do Čech - i když jen tak napůl, neboť majitelé platebních karet vydaných v ČR mohou prostřednictvím systému peníze jen odesílat, nikoliv přijímat. Ale i to je pro mnoho uživatelů výrazné plus.

Doba čtení: 4 minuty

Spekulace: Google vyvíjí nový platební systém a aukční síť

Google připravuje nový platební systém Google Wallet, který si klade za cíl stát se rovnocennou konkurencí PayPal.com. V souvislosti s těmito zprávami se také začalo spekulovat, zda-li se Google také nerozhodne konkurovat aukční síňi eBay.com. Psát, že Google dokáže svými kroky ohromovat celý svět, je snad zbytečné. Nakupujte akcie Googlu, dokud je čas. Mimochodem, PayPal.com funguje již i v Česku. (About)

20. 6. 2005 17:00
Doba čtení: do minuty

eBay se bojí Froogle, kupuje Shopping.com

Aukční dům eBay koupil za 620 miliónů dolarů internetovou společnost Shopping.com. eBay se tímto krokem snaží vylepšit své postavení na trhu a rozšířit svou nabídku produktů, aby mohla lépe konkurovat Froogle od Google. (hnonline.sk)

3. 6. 2005 10:00
Doba čtení: do minuty

Chcete dražit na českém Internetu?

Seznamme se blíže s fenoménem trvajícím od založení amerického Ebay.com. Na českých aukčních serverech sice nekoupíte tank či ponorku, zato se vám často podaří zakoupit zboží za velmi nízké ceny. Ačkoli tyto servery nejsou tak známé jako jejich americký předchůdce, není jich málo. Jsou jejich služby spolehlivé? Který web si vybrat?

Doba čtení: 5 minut

Ciphire mail - budoucnost šifrování pošty?

Před nedávnem jsme v diskusi k článku o spamu probírali, proč se ve větší míře nepoužívá šifrování, nebo alespoň podepisování e-mailů. Vyslovil jsem tehdy domněnku, že za to může i stále nedostatečně jednoduchá instalace a používání šifrovacích produktů. Dnes vám představím program, který umožňuje poštu šifrovat i počítačovým laikům.

Doba čtení: 4 minuty