Hlavní navigace

Skype může přijít eBay ještě draho

Okolo prodeje Skype postupně vyplouvají na povrch další skutečnosti. eBay se například zavázal zaplatit 50 procent nákladů, které novému majoritnímu vlastníkovi v budoucnu vzniknou v souvislosti s rozhodnutím soudů. Spor se zakladateli Skypu u nich s největší pravděpodobností přece jen skončí. Zennstrom a Friis se totiž nechali slyšet, že muže, který měl být katalyzátorem sporu mezi Joltid a skupinou investorů, vyhodili v červnu z projektu Joost a prošetřují jeho aktivity.

Doba čtení: 6 minut

Do Skype vstupují investoři, jeden má vazby na původní majitele

Společnost eBay včera oznámila dohodu se sdružením investorů o prodeji 65 procent akcií divize Skype. Získá za ně 1,9 miliardy dolarů, přičemž téměř celá částka bude vyplacena v hotovosti. Mezi zájemci nechyběli ani původní majitelé, kteří se po neúspěšném pokusu získat Skype zpět, pokusili zhatit jednání s ostatními investory. „Jejich člověk“ navíc sedí v jedné z firem, která se brzy stane majoritním vlastníkem populární VoIP sítě.

Doba čtení: 7 minut

eBay si ponechá ve Skypu více než třetinový podíl

Jak už jsme vás dnes informovali, společnost eBay prodává svou divizi internetové telefonie. Noví majitelé v čele se společností Silver Lake Partners ale získají „jen“ 65% podíl. Zbylých 35 procent si eBay ve Skypu prozatím ponechá. Investoři zaplatí za podíl celkem 1,9 miliardy dolarů, přičemž 125 milionů si půjčí od společnosti eBay. Z dohody vyplývá, že současná hodnota Skypu je 2,75 miliardy dolarů, což je mnohem více než analytici předpokládali. Společnost eBay koupila Skype v roce 2005 za…

1. 9. 2009 17:04
Doba čtení: 1 minuta

eBay prodává Skype

Společnost eBay dnes oznámí, že prodává svou divizi internetové telefonie. Podle deníku The New York Times se novými majiteli stane sdružení investorů, které zahrnuje investiční společnost řízenou Markem Anderssenem, spoluzakladatelem Netscapu. Dalšími investory jsou údajně společnosti Index Ventures a Silver Lake Partners, které už do Skypu dříve investovaly.

Doba čtení: 1 minuta

General Motors a eBay zkoušejí prodej aut přes Internet

Poslední měsíce nebyly pro americký automobilový průmysl zrovna růžové a tak se hledají nové cesty k lepším zítřkům. Například automobilka General Motors ve spolupráci se se známou online aukční síní eBay chystá k testování internetového prodeje automobilů. Test by měl běžet v Kalifornii, kde se v posledních letech dařilo hlavně dováženým automobilům. Test má zatím trvat pouze necelý měsíc.

11. 8. 2009 10:42
Doba čtení: 1 minuta

Bitva o Skype

Společnost eBay, současný provozovatel sítě Skype, se podle všeho dostala do sporu s tvůrci jeho komunikačního protokolu, společností JoltID. Kam až může takový spor vést? A mohl by váš Skype přestat fungovat? Na první pohled to vypadá, že apokalypsa volání zdarma je blízko, tak zle snad ale nebude.

Doba čtení: 8 minut

eBay hlásí další pokles zisku, nepomohl ani nárůst uživatelů

Ani pozitivnější finanční výsledky v divizích PayPal a Skype neodvrátily značný meziroční pokles zisku online aukční síně eBay. Ve druhém čtvrtletí tohoto roku klesl její zisk na 327,3 milionu dolarů. Ve stejném období minulého roku populární aukční síň vydělala 460 milionů dolarů. Zisk klesá již třetí čtvrtletí v řadě. Podle provozovatelů eBay za to může menší zájem o aukce a silnější dolar.

24. 7. 2009 14:55
Doba čtení: 1 minuta

Nová hlavní stránka Yahoo podporuje Facebook, Gmail i eBay

Americký portál Yahoo přichází s novou verzí své hlavní stránky. Kromě nového fialového loga přináší řadu změn a vylepšení. Tou největší novinkou je ale úplně předělaný postranní panel v levé části stránky. Původně sloužil jako rozcestník s odkazy na další služby portálu Yahoo. Nyní již není pouhou sbírkou odkazů. Pokud nad některým z tlačítek chvilku podržíte kurzor myši, zobrazí se box s dalšími informacemi. Můžete si tak zobrazit e-maily ve schránce, předpověď počasí, finanční zpravodajství…

22. 7. 2009 11:29
Doba čtení: 1 minuta

Síň eBay vyhrála soud s L'Orealem ohledně padělků značkového zboží

Internetová aukční síň eBay dlouhodobě čelí kritice a žalobám výrobců luxusního zboží od parfémů přes šperky po hodinky. Prý dostatečně aktivně nebojuje s prodejem padělků na svých stránkách. Jednou z nespokojených firem, která se s aukční síní eBay soudí, je kosmetický kolos L'Oreal. Obě strany spolu vedly několik soudních pří v různých zemích. Provozovatelé zřejmě nejznámějšího aukčního serveru naposledy uspěli u soudu ve Velké Británii a o týden dříve i ve Francii. Tohle je důležité…

25. 5. 2009 8:35
Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: Skype na prodej a pražský TechCrunch meet-up

Na přibližně 800 milionů Kč z Evropské unie na podporu broadbandu si brousí zuby ministerstva zemědělství a vnitra. V průběhu TechCrunch Prague Meet-up 2009 se představilo několik zajímavých projetků. Universal a Youtube spustí společný videoportál, Telefónica a Stream.cz tak již učinily. eBay prodává Skype, koupí jej původní majitelé za třetinu ceny? Česká verze Creative Commons byla oficiálně představena.

18. 4. 2009 6:25
Doba čtení: 5 minut

eBay ovládne jihokorejský aukční server Gmarket

Americká společnost eBay si brousí zuby na ovládnutí jihokorejské online aukční síně Gmarket. Svůj desetiprocentní podíl prodá eBay portál Yahoo, který v posledních měsících výrazně konsoliduje své služby i aktivity. Dalším, kdo eBay prodá svůj podíl, je korejská společnost Interpark. Pokud budou obě transakce dotaženy do zdárného konce, eBay získá nad síní Gmarket pohodlnou kontrolu s 67% podílem.

Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: WiFi stále drží téměř třetinu trhu

Podle zprávy Evropské komise patří tuzemské služby elektronických komunikací k těm nejdražším. Facebook roste závratnou rychlostí, co stojí za jeho úspěchem? V ČR je už více než 2 miliony vysokorychlostních přípojek, WiFi si v posledních třech letech udržuje svou pozici. eBay v březnu představil počeštěný web, chystá i českou lokalizaci? Google prý jedná o koupi Twitteru. Jaký byl letošní apríl?

4. 4. 2009 6:25
Doba čtení: 5 minut

eBay přichází pomalu, Aukro zatím neohrozí

Celosvětově patří aukční systémy mezi nejnavštěvovanější internetové weby. V Česku tomu dlouho tak nebylo, chyběl silný hráč. Až po dlouhém boji se etablovalo Aukro a vydělává miliony. Tržnice světa eBay ovšem v březnu představila počeštěný web. Letos bude prostě rušno.

Doba čtení: 6 minut

eBay v češtině

Celosvětově největší aukční web eBay přišel s českou verzí. Tu si můžete zvolit v menu na vršku či spodku stránky nebo prostě zadáním adresy cz.ebay.com. Kromě použití českého jazyka je zde také automatický přepočet na koruny jak u ceny zboží, tak u poštovného. Zatím je ovšem používanost eBay v Česku minimální oproti například konkurenčnímu Aukru, uvidíme, zda tomu česká lokalizace pomůže.

Doba čtení: do minuty

Pevné disky z eBay často obsahují citlivé informace

Americká společnost Kessler International provedla průzkum počítačových pevných disků, které lze koupit v oblíbené aukční síni eBay. Zjistila přitom, že čtyřicet procent z nich obsahuje potenciálně citlivá data uložená předchozími majiteli. Šlo buď o data nesmazaná vůbec nebo data smazaná nedostatečným způsobem.

Doba čtení: 1 minuta

eBay po omezení z loňského roku definitivně končí s prodejem slonoviny

Online aukční síň eBay oznámila, že se hodlá aktivně připojit k celosvětovému boji proti pytláctví, od prvního ledna 2009 kompletně zastaví prodej slonoviny na svých aukcích. S informací včera přišla agentura Reuters. Aukční server se rozhodl zakázat aukce paušálně bez ohledu na to, zda-li se jedná o legální nabídku nebo prodej pocházející z pytláctví. Bez zajímavosti není ani fakt, že oznámení aukční společnosti přišlo jen krátce před vydáním tiskové zprávy Mezinárodního fondu pro ochranu…

22. 10. 2008 12:40
Doba čtení: 1 minuta

eBay nakupuje a propouští

Mezinárodní gigant na poli internetových aukcí oznámil akvizice dvou společností a masivní propouštění zaměstnanců. Významnější z obou akvizicí je internetový platební systém Bill Me Later, za který společnost údajně zaplatila miliardu amerických dolarů (820 mil. v hotovosti, ostatní formou vlastních akcií). Bill Me Later by měl v portfoliu eBay představovat alternativu k placení prostřednictvím PayPalu, který společnost taktéž vlastní. Od něho se platební systém Bill Me Later liší zaměřením na…

7. 10. 2008 12:23
Doba čtení: 1 minuta

eBay hodlá investovat v Jižní Koreji

Společnost eBay začala v poslední době vyvíjet poměrně horečnatou aktivitu na Dálném východě. Včera vyšlo prostřednictvím deníku New York Times najevo, že eBay plánuje vstoupit na jihokorejský trh. Zástupci aukční síně již začali jednat se společností Interpark Corporation o odkupu jejího 15 procentního podílu v Gmarket Inc. Hodnota samotných akcií Gmarket díky tomu na krátko vyskočila o celých 15 procent. Oba podniky již požádaly u korejské komise pro hospodářskou soutěž o vydání souhlasu s…

14. 8. 2008 11:51
Doba čtení: 1 minuta

Deutsche Bahn draží vlakové lístky přes eBay

Německé dráhy spouštějí zajímavou promo akci – uvolněné vlakové jízdenky je nyní možné koupit na německé verzi internetové aukční síně eBay. Vyvolávací cena je bez ohledu na vzdálenost vždy stejná a činí jedno euro. Do aukcí má být podle Deutsche Bahn uvolněno kolem jednoho milionu lístků, není však vyloučeno, že některé z nich budou prodávány také za pevnou cenu. Takto distribuované jízdenky mají jediný limit: kupující je budou moci uplatnit pouze mezi 16. srpnem a 31. říjnem a to navíc ještě…

30. 7. 2008 14:57
Doba čtení: do minuty

eBay se možná dočká další vlny žalob

Posledním, kdo se zatím přihlásil o slovo v kauze eBay versus poškození prodejci originálního obsahu, se stala softwarová asociace Software and Information Industry Association, jež zastupuje řadu významných softwarových společností. Asociaci se nelíbí, jak eBay přistupuje k prodeji pirátského softwaru ve svých aukcích. Na eBay se podle dat, které má údajně asociace k dispozici, nalézá až 75 % pirátského softwaru, což prý svědčí o nedostatečné penalizaci prodejců. eBay reaguje na upozornění ze…

29. 7. 2008 13:02
Doba čtení: 1 minuta

eBay vyhrál první velký spor okolo prodeje falešných výrobků

Aukční portál eBay vyhrál u oblastního soudu v New Yorku spor s luxusním klenotnictvím Tiffany and Co.. Léta se vlekoucí spor byl rozpoután kvůli prodeji falešných šperků Tiffany v rámci internetových aukcí eBay. Vzhledem k tomu, že Tiffany rozhodně nebyla jedinou společností, která se v podobném duchu s populární internetovou aukční síní soudí, mohlo by se rozhodnutí stát vodítkem i pro ostatní případy. Podle vyjádření soudu jsou společnosti zodpovědné za dohled nad svojí ochranou známkou na…

15. 7. 2008 9:44
Doba čtení: 1 minuta

Do Gmailu jedině pravé e-maily z PayPalu a eBay

Uživatelé internetového platebního systému PayPal a online aukční síně eBay jsou momentálně zřejmě nejčastějším terčem phishingových útoků a často velmi zdařilých. Provozovatelé obou služeb v poslední době stupňují snahu s touto vizitkou něco dělat. Po ostré kritice prohlížečů bez podpory antiphishingových filtrů (zejména tedy Safari) přichází také spolupráce s Googlem na ověřování původu e-mailů.

Doba čtení: 1 minuta

LVMH má dostat od eBay odškodné za prodej padělků

Francouzský soud přikázal aukční síní eBay vykompenzovat výrobci luxusního zboží Louis Vuitton Moët Hennessy odškodné 38,6 milionu euro (923,7 milionu korun) za to, že eBay zprostředkoval na svých stránkách prodej padělků uvedené společnosti. Nejde však o žádný precendens, před měsícem jiný francouzský soud rozhodl, že eBay zaplatí výrobci luxusních kabelek Hermés 20 000 euro. Výrobci luxusního zboží vedou s internetovou aukční síní podobné boje již delší dobu. Mezi společnostmi, které prodej…

Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: Nova si koupila návštěvnost

Mediální skupina CME koupila společnost Jyxo, nově ji patří třetí místo v návštěvnosti na českém Internetu. Centrum Holdings, firma zastřešující provoz portálů Centrum a Atlas, plánuje spuštění nového deníku a několika videoserverů. Chystá se také v brzké době expandovat i do jiných zemí. eBay rozšiřuje pražskou pobočku, českou lokalizaci ale zatím nepřipravuje. ČTÚ nejspíš nařídí ADSL bez paušálu za telefonní linku.

31. 5. 2008 6:25
Doba čtení: 6 minut

eBay se usazuje v Praze, českou lokalizaci zatím neplánuje

Do tří let hodlá eBay výrazně posílit pražské analytické a marketingové centrum. Ačkoli Češi prostřednictvím aukčního portálu čile obchodují, spuštění české mutace není na pořadu dne. Letošní rok bude klíčový pro společnost Skype. Pokud se nepodaří najít smysluplný koncept, který by posílil propojení jednotlivých služeb, které skupina nabízí, bude provozovatel největší veřejné VoIP sítě pravděpodobně na prodej.

Doba čtení: 6 minut

Němka nabízela dítě na eBay, prý šlo jen o žert

Německá policie vyšetřuje mladý pár, který nabídl svého osmiměsíčního syna ke koupi v internetové aukční síni eBay. Třiadvacetiletá matka podle policejního mluvčí tvrdí, že to byl pouze vtip. Dítě ale bylo úřady rodičům odebráno a matka poputuje na psychiatrické vyšetření. Policie stále šetří, jestli šlo skutečně jen o špatný pokus o vtip. Aukce s vyvolávací cenou jedno euro se nikdo nezúčastnil a po dvou hodinách byla správci eBay zrušena. (The Sydney Morning Herald)

Doba čtení: do minuty

eBay chce do tří let zaměstnat až stovku českých odborníků

Společnost eBay na dnešní tiskové konferenci oznámila, že v průběhu následujících tří let hodlá ve svém pražském marketingovém a analytickém centru zaměstnat až 100 lidí, převážně českých specialistů. Center of Excellence v Praze začalo fungovat v březnu letošního roku a jeho cílem je vybudovat expertní týmy, které budou poskytovat know-how ostatním pobočkám. Centrum se bude zabývat také mezinárodním marketingem, analýzou jednotlivých trhů a vývojem nových produktů.

21. 5. 2008 18:29
Doba čtení: 1 minuta

Týdenní revize: PaySec je venku, i když zanedbal bezpečnost

ČSOB s PaySecem slibuje změnu v mikroplatbách, zapomněla však na bezpečnost svého webu i PaySecu samotného. Jak efektivní je ve skutečnosti internetová reklama? Google indexuje i skrytý web. Zahltí videoobsah skutečně Internet, nebo jde jen o planý poplach? Využíváme dostatečně možností videorecenzí při nákupech z druhé ruky? Telefóniku trápí hrozba exekuce a nás všechny zase spam.

26. 4. 2008 6:25
Doba čtení: 5 minut

Letošní anketu Webware 100 ovládl Google

Letošní ročník ankety Webware 100 zná své vítěze. V anketě hledající nejlepší webové aplikace a projekty Web 2.0 mohl hlasovat každý uživatel Internetu. Přijato nakonec bylo 1,9 milionů hlasů. Z nominovaných projektů hlasující vybrali v každé z deseti vyhlašovaných kategorií deset nejlepších projektů. Jak to letos dopadlo a které projekty se umístily v první stovce? Nejvíce ocenění putuje k rukám Applu, Googlu, Microsoftu a Yahoo.

23. 4. 2008 1:13
Doba čtení: 1 minuta

Skype opět na prodej? eBay o tom prý přemýšlí

Podle známého listu Financial Times společnost eBay bude přemýšlet o prodeji služby Skype, kterou koupila v roce 2005. Více v článku eBay zaplatila 2,6 miliardy dolarů za Skype z té doby. Zásadní problém je v tom, že služba Skype je sice oblíbená, ale nevydělává tak, jak by si v eBay představovali a majitelé si s tím zatím neví příliš rady.

Doba čtení: 1 minuta